Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Sevdo2000 - напреднал
    Здравейте. Понеже купих жилище с част от мебели. В кухнята и антрето в мебелите има лунички. В кухнята светят добре, но в антрето светеше само една (от 2). И реших да купя две и да ги сменя. Смених ги но те трептяха. Понеже бяха в гаранция, мислех че е от тях ги върнах и ми върнаха парите. Купих само една от друго място, сложих я и пак трепти. Сега си мисля, че е от траф-а. Възможно ли е ?
    В същата тема може ли да се смени само крушката в ключето на такова http://www.tmt-elkom.com/images/bojtab.BMP бойлерно табло. Мога да го сменя и цялото, но с 4 квадрата кабели, малко тегаво. Благодаря!
    zdravcho - специалист
    1. - ти какви луни, слънца и тем подобни купуваш и заварените какви са? Ако слагаш светодиодни на мястото на обикновени с жичка може и да има странични ефекти като трептене. Проблема не е в осветителните тела а в захранването.

    2. - може да се смени и глимката в ключето, може и самото ключе да се смени, маоже и цялото табло да се смени. Все тая, работата е почти една и съща. В първите два случая трябва да извадиш ключа от таблото! Ако с 4 кв.мм кабели ти е тегаво, по-добре не се занимавай
    kozl - майстор
    А луничките какви са :? 12 волта халогенни ли?
    В бойлерното табло има глим лампа, последователно свързана със съпротивление. Не предполагам, че глимката е изгоряла. По-вероятно е нещо около проводниците и да е разкачено и за това да не свети.
    Sevdo2000 - напреднал
    Благодаря за отговорите Ами халогенни крушчици сменям. Нямам място за ЛЕД крушкици, цоклите са им по - дебели, а в рефлектора на луничката няма място. Първо слагах 5 W. Последната е 10 W. Но хем слабо светят, хем трептят. Тези в кухнята са вярно като слънца. За глим-лампичката, не е голям проблем, жилището е и с ТЕЦ и БГВ, но сега ми е мерак да сменям и да направя всичко, че после няма да се занимавам. Аз свалих донякъде таблото, но като видях как се опъват тия кабели като корабни въжета ... Може би ако извадя отпред копчето, като сваля червения капак само, с отвертка при затворено табло? Ще питам като ида за траф-а дали предлагат и глимка за такова табло.
    edit: Сега рабрах. Това траф-че което имам е 12V и е май някакво китайско черно http://elektronikabg.com/product/56/tra ... 0-80w.html, а сега в магазина ми предложиха някакво "немско" за 15 лв нещо такова http://elektronikabg.com/product/57/tra ... -120w.html. Е тук пак пише "CHINA" и не знам дали въобще си струва да сменям нещо. И дали да не си взема пак евтиния ...
    iliya_i - майстор
    Този траф който имаш е с минимален товар 20 вата. С 2 х 10 вата си на ръба да не работи. А този от магазина е с мин. 50 вата - още по-зле. Купи си по-мощни халогенки и ще светнат.
    kozl - майстор
    За мебелните луни се продават светодиодни платки по-големи от железен лев и мощност до 2 вата, но с трафа за халогенни лампи вероятно няма да стане, трябва им за светодиоди.

    Тема "Траф за мебелни лунички, лампа бойлерно табло" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: