• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Johny - майстор
npelov написа:
Електромагнитния насрещник май не е най здравото нещо на света.
Идеята е да не влиза който му скимне, а за заключване си има ключ. Наистина за стабилност трябва друго решение.
Фирмите предлагат такива модули и електрически брави домофони на доста изгодни цени и добре изглеждащи визуално идват с монтажна схема (има опция за монтаж и от тях) аз си поръчах цяла домофона система 4+1 окабеляване отделно сложих модул с чип и ел брава като монтажа и окабеляването стана за 1 ден и не е философия работи безпроблемно вече 2 години :idea: :idea: :rock:
Последна промяна от Virtex на нед апр 26, 2020 9:20 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
Съжалявам че чак сега видях темата.
Направих си такава брава /електрическа с GSM отключване/преди 6-7 години и мога да кажа че е супер удобно.
В онова време бяхме посетени /целия етаж 3 апартамента /от неканени гости които бяха изхвърлили всичко от шкафовете и гардеробите в жилищата ни
въпреки тристранно заключващата бравата и "непробиваемия" патрон които бях монтирал срещу куп пари.
По спомен врата + брава + електроника ми излезе малко над 600 лв. + известно количество трудодни в мазето.
Ако има желаещи да си направят такова електронно заключване ще помогна с удоволствие.
MamaMy - майстор
Хайде на рекламите! Днеска има утре няма! Помагаме възмездно срещу пари да си пазите парите!

В противоинтерес на рекламиращия ще споделя, че една електронна система е два пъти по-ненадеждна от една класическа брава. На механичната може да се противодейства само по механичен път, на електронната и по двата. Само да спомена, че една машинка за централно заключване на кола струва 5 лева. Тя може да движи език от колкото си поискате закалена и здрава стомана. Управлява се с 12 волта и за резервиране е достатъчна една батерия за ЮПС от 20 лв :wink:
нед апр 26, 2020 1:56 amMamaMy написа:
Хайде на рекламите! Днеска има утре няма! Помагаме възмездно срещу пари да си пазите парите!

В противоинтерес на рекламиращия ще споделя, че една електронна система е два пъти по-ненадеждна от една класическа брава. На механичната може да се противодейства само по механичен път, на електронната и по двата. Само да спомена, че една машинка за централно заключване на кола струва 5 лева. Тя може да движи език от колкото си поискате закалена и здрава стомана. Управлява се с 12 волта и за резервиране е достатъчна една батерия за ЮПС от 20 лв :wink:
Уважаеми колега,
в интерес на всички които четат темата и имат желание да си направят сами надеждно и сигурно заключване пиша това обяснение.
Още през март 2012 г. съм пуснал подобна тема за електронно заключване защото имахме "щастието" да ни оберат !!!
За разлика от много хора които са "големи майстори" и си търсят клиенти по форумите аз нито съм майстор нито си търся работа.
Преди да напишеш по-горе цитираните глупости можеше да пробваш да се свържеш с мен и да провериш колко "възмездно" щях да ти помогна.
Относно цените, само електромеханичната брава и модула за нейното управление струваха около 400 лв./по спомен/
Колкото до машинката за централно заключване на кола която струва 5 лева не бих я използвал дори за шкафче за обувки камо ли за защита на дома ми.Да добавя към предишният ми коментар и за да няма писания като на съфорумеца MamaMy:
Ако има желаещи да си направят такова електронно заключване ще помогна с удоволствие и БЕЗВЪЗМЕЗДНО !
MamaMy - майстор
Ами аз вече помагам "колега". Както споменах използвам такава машинка (оригинална) от кола. Тя е издържала да работи в студ и жега само 20 години. На ден е щракана по 100-150 пъти поне и все още работи прекрасно. Вашата брава няма как да се похвали с подобни резултати. Все пак е "професионална". Интересно ми е с какво тя ви предпазва от крадци. Нито е аларма, нито СОТ. Все пак е само система за заключване и както писах, не особено надеждна. Ако искате да помогнете на съфорумците МИ, пуснете схеми и цени тук. Напишете от къде могат да се купят модулите. Ако трябва дайте линкове и нека всеки си прецени кое ще му е по-изгодно.
Аз предлагам да се ползва автоаларма със скачащ код. Намират се чисто нови на Илиенции онлайн битаците по 50 лв и надолу. Дори може да си поръчате допълнително дистанционни или други модули ако сте повече хора в къщи. Към алармата си върви и сирена. Спокойно може да я скриете някъде. Голяма е колкото цигарена кутия. По автоморгите и по онлайн битаците може да намерите електрически машинки от централно заключване на автомобил. Те представляват едно електромоторче, две зъбни колелца и един винт. Моторчето с помощта на колелата върти винта който излиза навън или се прибира на вътре повече от 30мм. Авто-алармата директно е предназначена да управлява този модул и няма нужда от нищо повече. Трябва ви едно импулсно захранване 12 волта, един акумулатор за UPS и един магнитен контакт за входна врата. Ако ви е страх, че някой може да запише или да открадне дистанционно и да влезе, може да добавите и една цифрова клавиатура на вратата. На нея си определяте кои бутони ще са ви кода и ги навръзвате последователно. През тях прекарвате кабела за машинката. Така само ако се задържат едновременно натиснати определени бутони и едновременно с това се подаде сигнал за отключване на дистанционното би имало ефекта на отключване на вратата. Останалите бутони от клавиатурата се навръзват паралелно към входа на алармата за бутоните на вратите. Там връзвате и магнитния контакт на вратата. При натискане на случаен бутон или насилствено отваряне на вратата се пуска директно алармения сигнал през сирената.
Така получавате охранителна система и електрона врата с бонус дистанционно на цена в пъти по-ниска от тази на разни фалшиви търгаши от форумите Ако има интерес може и елементарна схема да надраскам. Вие сте наред! :razz:

Всички линкове и имена в моя пост са случайни. Ако иска модератора може да ги изтрие или подмени с други! Всеки е свободен да си търси в интернет това което го устройва най-много както и да реши дали да се довери на случайни хвалебствия от хора с по 10 мнения които изведнъж се сетили колко им харесва нещо.
Уважаеми MamaMy,
това кой колко мнения има не е определящо колко е умствения багаж и колко е сръчен един човек.
А за твоите 3277 мнения мога да кажа само едно нещо "На всяка манджа мерудия"
Ако бях "фалшив търгаш" дали щях да имам няма и десет мнения и то само в 2(две) теми като едната е моя,ти какво мислиш по този въпрос?
Между другото "фалшивия търгаш" от който купих бравата и модула за нейното управление дава 7 години пълна гаранция и все още е на пазара а не е фирма или "майстор" еднодневка.Това което правих преди години фирмата го предлага вече готово с различни варианти на управление.
Моето заключване се управлява с телефон + вариант за аварийно отключване ако има проблем с GSM мрежата.Фирмата има доста интересни решения.
Това е един от готовите варианти,когато купувах моята взех само бравата и кутията с управлението в която си монтирах допълнителните модули.
https://www.kamsec.com/products/zakluch ... ta_ib_plus
Колкото до СОТ и сирена те са в реда на нещата.Искам да е ясно че нямам нищо общо с фирмата производител,а съм само един доволен клиент.
Също така съм много доволен от GSM модула и двуканалното дистанционно управление които ползвам за управлението на вратата
https://lesibg.com/product.php?ProductID=62
https://lesibg.com/product.php?ProductID=200
При комбинирането на бравата с различни модули се получава много надеждна и сигурна система,разбира се трябва и добра/здрава врата.
Ако искаш като отворят заведенията мога да почерпя по бира и да ти покажа моето творение в действие а не само да търкаме клавиатурите и да си мерим постовете по форумите.
И както сам каза: Вие сте наред! :razz:
MamaMy - майстор
Благодаря за виртуалната почерпка. Ще се оригвам на бира поне месец :lol: .
Идеята на настоящия форум не е къде какво да ни монтират, а какво да си направим (сглобим) сами. Отделно на това автора иска да е нещо евтино за китайска врата. Това което му посочвате е два пъти по-скъпо от вратата. Отделно, че вратата се отваря с отварачка за консерви от 6 годишно дете и няма нужда да се взломява или да се търси тайната ключалка. Ще се радвам ако съм сгрешил и не сте търгаш. В повечето случаи когато изведнъж някой с две мнение скочи да се хвали колко е доволен от нещо с видимо надута по 5 цена това предизвиква повишено внимание. Ако след отказ от ваша страна да коментирате предлаганата стока той продължава да упорства, значи става дума за вашите пари :-D
  • 1
  • 2

Тема "Как да си направим входната врата електронна." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: