Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Mermaid - помощник
вт ное 08, 2022 9:57 pmpetromaniq66 написа:
Крушки горят и от "църкащи" ключове, когато горещо състояние бързо се прекъсне и възстанови захранването от електромагнита се оплита спиралата и крушката или гори или се пръска.
Не се чува църкане от никъде. Но ме присетихте, че крушката винаги изгаря, когато я щракна, само днес изгоря по време на работа, но 5 минути след като я цъкнах.
Пробвай с крушка 2700К и пак ни кажи как е.


Няма смисъл за мен да сложа крушка със студена светлина - не искам просто да замазвам ел. проблема, който имам.
Но определено когато сложа крушка 60 вата първоначално светлината си е силна, след няколко дена, седмица свети по-слабо. Но това и преди беше така общо взето само че крушките издържаха поне половин година.
hidrazin - майстор
вт ное 08, 2022 11:41 pmMermaid написа:
... само че крушките издържаха поне половин година.
Практически вече няма от къде да си купите читави ламБи с нажежаема жичка от този вид.
:partyman:
ср ное 09, 2022 4:41 amkrasi92 написа:
https://bauhaus.bg/led-krushka-philips- ... d=12072015 рискувай с една такава.
От този вид показах на снимката.
Светят вече четири години. Имат и гаранция.
krasi92 - майстор
На тази и променяш цветовете по твое желание с ви фи и бут тут.
petromaniq66 - специалист
На тази цена не е риск, ами камикадзе :-D
kozl - майстор
вт ное 08, 2022 9:57 pmpetromaniq66 написа:
Крушки горят и от "църкащи" ключове, когато горещо състояние бързо се прекъсне и възстанови захранването от електромагнита се оплита спиралата и крушката или гори или се пръска.
Общо взето първоначалния ток докато загрее съпротивителния проводник е значителен и тогава се проявява ефекта на ел.магнетизма. Като се добави и загубата на еластичност на проводника и първоначалния ел.магнитен импулс се оказва достатъчен да прекъсне проводника. Ако след скъсване проводника се откачи, разклати и окъси се получава и бум.

Та от дългогодишна употреба на крушки с НЖ, крушките горят най-вече от ниско качество.
Последно се наиграх с некви крушки вероятно правени в некой китайски завод за фоерверки :-D . Гоуемо пукане имаше, а аз станах като прилеп да фъркам от плафон на плафон.
А и такива бумтящи крушки ми скапваха автаматите за ст.осветление. Но това явление го прескочих с контактор след автомата.
Сега почити всичко по ОЧ е LED. Останаха некви НЖ 40Wв сутерена. Явно са от качествените , че трупат години трудов стаж.
вт ное 08, 2022 7:44 pmMermaid написа:
Къде може да е проблема? В новото свързване или нещо таванският кабел е проблемен откакто е изхвръкнала едната крушка?
Също когато поставям нова крушка, и по погрешка съм оставила ключа към лампата пуснат, в момента в който завъртя крушката и светне веднага ми опарва пръстите - толкова много нагрява самата крушка, където се свързва с фасунгата. Мисля, че това може да е "ключа" към проблема - прегрява някак си и за това и крушките заминават за месец и нещо.
За мен най-вероятно проблема е в "качествените" крушки.
60W крушки добре се нагряват, та даже и фасунгата стоплят.

А какво е положението на крушката в осветителното тяло - вертикално или хоризонтално?
Lutchezar - майстор
Предполагам че въпросният полилей е само с 1 крушка. След като проблемите са започнали след подмяна на кабел вече съвсем не е ясно къде са точно. Може да е слаба връзка в разпределителна кутия, проблем в ключа, лоша връзка в лустър клемата на тавана, късо в кабела до фасунгата, проблем във фасунгата или в нейното свързване към кабела.
Бих свалил полилея и разглобил електрическата част, евентуално бих сменил всичко по нея.

Относно крушките, досега най-добра светлина, най-близка до дневната съм получавал от халогенни крушки. Но е въпрос на лично свето- и цветоусещане.
petromaniq66 - специалист
На запад гледат зарзавати на LED осветление. Но халогените наистина се доближават повече, защото и значително по - топлят. :)
KTT - помощник
Некачествени лампи с нажежаема жичка към днешна дата. Всеки месец сменям по една на аквариума. Не помага и последователното свързване на 2 или диод. За пример ще дам една от соца - 100 W българска, която съм сложил на стълбищното осветление в 1991 г. Още си свети.

Тема "Крушките изгарят много бързо на едната лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: