• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
estorm - специалист
Здравейте, ще попитам тук не видях по нова тема. Помогнете ми с информация за следното.
Електродвигател 1.1 ( около) да регулирам ( на око) оборотите от да речем 400 до 2000.
Шайбите отпадат като вариант.
Дотук от темата разбрах че ми трябва честотен инвертор. Разполагам само с монофазен ток, но по изчетеното изглежда ми трябва трифазен двигател с честотен инвертор с вход 220в и трифазен изход.
Моля за актуална информация какво точно да търся.
Бюджета е скромен ще бъде нещо втора ръка.
bigdragon - майстор
вт яну 26, 2021 8:56 amestorm написа:
...........
Дотук от темата разбрах че ми трябва честотен инвертор. Разполагам само с монофазен ток, но по изчетеното изглежда ми трябва трифазен двигател с честотен инвертор с вход 220в и трифазен изход.
Моля за актуална информация какво точно да търся.
Бюджета е скромен ще бъде нещо втора ръка.
Правилно си разбрал.
https://vikiwat.com/chestoten-invertor. ... 2%5D=14199


Ето нещо което съм пробвал с цена под 300лв.

Доставка от Чехия за десеттина дни.
Изображение
estorm - специалист
Благодаря, в нашите магазини ми се виждат скъпички, но този който сте пробвали ако ми върши работа и с по мощен двигател може да го купя.
Ако не излезе нещо по евтино втора ръка бих взел същия тъкмо да ми обясните това онова. :)
Трифазните двигатели имат ли инерционен ключ? Не са ми ясни въобще и ако може ме посъветвайте какъв да търся. Макс об/мин ако имам 2600 е предостатъчно. Минимални 5/600 стигат.
Всъщност в ибей по за £70 2.2 kw има доста. Калпави ли са ?
estorm - специалист
Някой може ли да помогне да подкарам Алтивар28?
Например как да изведа управлението според тази таблица. Пускане,спиране и потенциометър за обороти.
Модела е ATV28HU29M2

Прикачен файл

alt1.JPG
alt1.JPG (47.6 KиБ) Видяна 1230 пъти
moimoimoi - майстор
първо този инвертор е с монофазен вход 200/240волта и затова трябва да свържеш двигателя да работи в схемата която съответства на 230волта
,при малките двигатели това обикновенно е схема триъгълник но все пак си виж табелката на двигателя.
трябва ти потенциометър 2,2 килоома

този на шнайдер е хубав ама струва към 50 лева
аз ползвам най обикновен от 1лев
той се връзва на клеми: "COM" "AI1" " +10"


За пускане трябва да свържеш клема +24 и LI1 ,даже може през ключ с който да го пускаш и спираш.


реално трябва 2-3 настойки в менюто за да се конфигурира но той може да си е настроен както искаш ти
затова закачи двигателя, свържи потенциометър и след като захраниш инвертора свържи клема +24 и LI1 и виж дали ще тръгне и оборотите дали ще се променят
estorm - специалист
Благодаря до тук разбрах. Изрично попитах продавача за двигателя и ми каза, че ще мога да управлявам трифазен вързан в триъгълник. Не разбрах това така ли е или трябва монофазен двигател? Аз нямам трифазен ток и исках монофазен вход. А електромотора е 1.5kw 1400об. трифазен. 600 до 1400 са търсените граници. Реверс не ми трябва, но ако не върти в желаната посока как я сменям? Трябва ми да върти по часовниковата стрелка.
moimoimoi - майстор
В твоя случай или разменяш две от фазите към двигателя или вместо LI1 ползваш LI2

все пак ако може дай една снимка на табелката на двигателя че да не объркаш нещо
stoy@n - специалист
пет фев 05, 2021 7:29 pmmoimoimoi написа:

...За пускане трябва да свържеш клема +24 и LI1 ,даже може през ключ с който да го пускаш и спираш.
....
Няма да тръгне така! На LI1 e стоп :wink: Там трябва да има +24V и при отпадане двигателят ще спре. За пуск трябва да има +24V на LI2 или LI3 в зависимост от това в коя посока иска да завърти мотора.

:partyman:
moimoimoi - майстор
е то зависи параметър tCC в какво състояние е.
фабрично мисля е в 2С ,което значи двупроводно управление
а когато е 3С е трипроводно управление, т.е варианта който ти описваш
stoy@n - специалист
пет фев 05, 2021 10:13 pmmoimoimoi написа:
е то зависи параметър tCC в какво състояние е.
фабрично мисля е в 2С ,което значи двупроводно управление
а когато е 3С е трипроводно управление, т.е варианта който ти описваш
Прав си! Просто исках да го насоча според схемата на капака.

П.С Параметъра за който говори колегата, по фабрични настройки е на 2С. Трябва да прецените кой вариант ви устройва и да го свържете според указанията.

:partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "въпрос за честотен регулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: