Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
pif4o - специалист
Момци, днес се наложи да чопля по алармата и случино докоснах един радиатор горе в ляво на платката и бая си пари пущината, така ли трябва да е или има някъв проблем ?
lz1wvm - специалист
Откачи акумулатора за 10-15 минути,и виж дали ще се охлади,и си регулирай заряда на 13,5 волта.
pif4o - специалист
Заряда е 13,75в. предполагам е добре, ще пробвам да откача и акомулатора да видим. Дали има значение колко голяма е аку? тоя маи е 7 ач.
zmiori - специалист
Ако охладнее след откачането то аку. е пътник. Принципно от 5А/h на горе до 7,5 става. Хубаво е да провериш как е програмирана да зарежда. /тока/
pif4o - специалист
Ооо, това с проверката на програмирането едва ли мога да го сторя освен ако не кажеш как :)
lz1wvm - специалист
LM317 е,регулираш с тримера зарядно напрежение,естествено при откачен акумулатор.А стария,както ти казаха най-вероятно е за коша.
zmiori - специалист
pif4o написа:
Ооо, това с проверката на програмирането едва ли мога да го сторя освен ако не кажеш как :)
Тук ме хвана трябва да серазтърся из гаража за стари бумаги. Ако открия ще ти пиша. Доколкото си спомням едната опция бе 0,75А адругата 1,5А.заряден ток.
13,75В сие много добро напрежение. Телетек-ските PVR-са "нагласени" на 13,6В.
pif4o - специалист
Да, ама сега се върнах на зад в темата (щото тя е от няколко месеца) и виждам че съветите са били за мерене при откачен акумулатор, нямам спомен дали го откачах но съм 90% сигурен че не съм, явно съм чел между редовете, та утре пак ще се кача да меря на откачен аку. :) А ти не се заравяи по мазетата за бумаги, чак толкова няма да се занимавам с нея, до сега е бачкала 8 години без грешка ще бачка още по този начин. Пък и си мисля че щом старата батерия е устискала 8 години начи е ок зареждането.
bibiqn - специалист
Този радиатор е за изправителя от променливия към правия ток.Описание имам ако трябва да ти пратя./
А това със сирената е точно както ти е обеснено в по горните постове.При отпадане на постояннен + почва да свири.
DaGa - напреднал
Здравейте,
имам проблем с такава система. Постоянно без причина се индикира зона 5 /мука,който е вързан към клавиатурата/. Може ли да ме насочите къде е проблема ? Сменихме клавиатурата,понеже имаше съмнение в нейната платка,но положението е същото.

Тема "Въпрос за аларма Paradox-Spectra 1727" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: