Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
нед апр 01, 2018 6:16 amairdata написа:
Привет колеги,

Имам следният проблем в спалнята с 2бр контакти:
- когато в контактактите в стаята няма включен уред, меря с фазомера имам нула и фаза.

Проблемът е когато включа в някой от контактите тестова лампа например, се появява фаза на мястото на нула и фазите стават 2.
- проблема не идва от контакта, тъй като ефекта е същият само със свързъни проводници.

Токовият кръгъ на спалнята идва от детската стая, но там проблема го няма.


Някой идея от къде може да идва това?
Автора се покри и в таз поредна тема без да узнаме ков му е проблема 8-[
iliya_i - майстор
пет фев 24, 2023 7:28 amkozl написа:
Автора се покри и в таз поредна тема без да узнаме ков му е проблема 8-[
Той проблема е много ясен.
Първо: контакта не е заземен или занулен. Теловете дето ги е кръстил "земя" изобщо не са свързани по никой начин към земя.
Второ: инвестирал е цели 5 лева, да си купи мултиметър. Ама тези 5 лева са много повече от знанията му.
Трето: има смелост да си завре мултимера и фазомера в контакта, особено с тези "много добре изолирани" щипки, а не му стига смелостта да отвори капака на контакта.
Детето - специалист
пет фев 24, 2023 7:28 amkozl написа:
нед апр 01, 2018 6:16 amairdata написа:
Привет колеги,

Имам следният проблем в спалнята с 2бр контакти:
- когато в контактактите в стаята няма включен уред, меря с фазомера имам нула и фаза.

Проблемът е когато включа в някой от контактите тестова лампа например, се появява фаза на мястото на нула и фазите стават 2.
- проблема не идва от контакта, тъй като ефекта е същият само със свързъни проводници.

Токовият кръгъ на спалнята идва от детската стая, но там проблема го няма.


Някой идея от къде може да идва това?
Автора се покри и в таз поредна тема без да узнаме ков му е проблема 8-[
Може да е станало най лошото
engineer - специалист
Всичката тема ми напомня на една задача от техникума:
Двама новобранци еладжии си купили мултиметри за по 5 лв и решили да ги тестват. Измерили съпротивление 2k . . . едновременно. Щото имали само едно R, пък и нямали търпение да си пробват новите придобивки. Ама какво измерили?
Изображение

Ако Авторът имаше два мултицета щяхте да се нагледате на чудеса.
kozl - майстор
пет апр 21, 2023 3:01 pmengineer написа:
Всичката тема ми напомня на една задача от техникума:
Двама новобранци еладжии си купили мултиметри за по 5 лв и решили да ги тестват. Измерили съпротивление 2k . . . едновременно. Щото имали само едно R, пък и нямали търпение да си пробват новите придобивки. Ама какво измерили?
Изображение

Ако Авторът имаше два мултицета щяхте да се нагледате на чудеса.
Ми незнам ко са измерили, ама аз реших да измеря едно въображаемо съпротивление (демек въздух) с два мултицета (PDM 300 C2 и JTW-8640), но не са по 5 лв. и не са еднакви та:
1. При измерване с еднаква полярност на сондите към въображаемото съпротивление PDM показва 17,4 мегаома. другия "0.L"
2. При измерване с различна полярност на сондите към въображаемото съпротивление PDM показва 0 ома, а JTW 229 ома.

Кой кво мери :?
iliya_i - майстор
пет апр 21, 2023 3:14 pmkozl написа:
пет апр 21, 2023 3:01 pmengineer написа:
Всичката тема ми напомня на една задача от техникума:
Двама новобранци еладжии си купили мултиметри за по 5 лв и решили да ги тестват. Измерили съпротивление 2k . . . едновременно. Щото имали само едно R, пък и нямали търпение да си пробват новите придобивки. Ама какво измерили?
Изображение

Ако Авторът имаше два мултицета щяхте да се нагледате на чудеса.
Ми незнам ко са измерили, ама аз реших да измеря едно въображаемо съпротивление (демек въздух) с два мултицета (PDM 300 C2 и JTW-8640), но не са по 5 лв. и не са еднакви та:
1. При измерване с еднаква полярност на сондите към въображаемото съпротивление PDM показва 17,4 мегаома. другия "0.L"
2. При измерване с различна полярност на сондите към въображаемото съпротивление PDM показва 0 ома, а JTW 229 ома.

Кой кво мери :?
Ами нищо не мерят.
Смятат по формулата R=U/I, дето някакъв немец Ом я бил измислил. Пускат някакво U, и мерят I. Но те горките от къде да знаят, че това U не е тяхното, а kozl им е подал чуждо U.
lpoik - специалист
Само неразбрах на кого обяснявате като никой не ви обърана внимание. По темата, сигорно се губи нулата накъде от таблото и питащия мери индуктивна фаза. :? :partyman: :drinkers:
petromaniq66 - специалист
Капацитивна! С индуктивна работят трансформаторите. Там и мотори се въртят не фазомери. От самото начало се разбра, че контакта няма зануляване, а заземяване не знам къде все още съществува, освен покрай трафопостовете и главните табла(все разположени близо до Земята). Трипроводна само заради ДТЗ, другото е ала бала. А занули ДТЗ и виж ко става.

Тема "Защо фазомера ми отчита фаза на земята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: