Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
пет яну 26, 2024 9:19 pmpavelvasilev написа:
Зарядното което купих, според ревю от клипче, има и тази опция да показва волтажа, това ми е зарядното:

Изображение

Въпроса ми е, като заредя батерията, колко време може да седи заредена без опасност за батерията, ден, два, повече?
Батерията напълно заредена е добре да се ползва в същия ден или близките дни.
Ако няма да се ползва за дълъг период от време се разрежда до 3,8 волта на клетка, това е безопасно напрежение за съхранение на литиево полимерните батерии. Ако ги оставите напълно заредени 4,2+ волта има голяма вероятност да започнат да изпускат газове и да се издуят опаковките, също така риска от възпламеняване е голям в случай на прегряване или физическа повреда, например след издуването да падне от мястото където сте я оставили и да се нарани след което всичко пламва.

Добре е да държите литиево полимерните батерии в специални пожаробезопасни контейнери /продават се можете и да си направите/ и когато ги зареждате не ги оставяйте без наблюдение, или ги зареждайте на място което евентуално възпламеняване няма да опожари всичко.
Lisko - майстор
Този ми се струва прекалено "смарт". От Алито съм вземал под 2 лева парчето. Но има една уловка - колко минимално напрежение могат тези без собствено захранване.
bigdragon - майстор
пон яну 29, 2024 6:42 pmLisko написа:
..... - колко минимално напрежение могат тези без собствено захранване.
Би трябвало да е 0.5...0.6V, но не съм го пробвал.
Unit voltage display range:0.5-4.5V
Total voltage display range:0.6-36V
Lisko - майстор
аха, ти си разбрал "тези" като "твоите".
За "тези които нямат собствено захранване" е малко повече минималното и са по-евтинки.
pavelvasilev - специалист
пон яну 29, 2024 5:54 pmzoroboro написа:
пет яну 26, 2024 9:19 pmpavelvasilev написа:
Зарядното което купих, според ревю от клипче, има и тази опция да показва волтажа, това ми е зарядното:

Изображение

Въпроса ми е, като заредя батерията, колко време може да седи заредена без опасност за батерията, ден, два, повече?
Батерията напълно заредена е добре да се ползва в същия ден или близките дни.
Ако няма да се ползва за дълъг период от време се разрежда до 3,8 волта на клетка, това е безопасно напрежение за съхранение на литиево полимерните батерии. Ако ги оставите напълно заредени 4,2+ волта има голяма вероятност да започнат да изпускат газове и да се издуят опаковките, също така риска от възпламеняване е голям в случай на прегряване или физическа повреда, например след издуването да падне от мястото където сте я оставили и да се нарани след което всичко пламва.

Добре е да държите литиево полимерните батерии в специални пожаробезопасни контейнери /продават се можете и да си направите/ и когато ги зареждате не ги оставяйте без наблюдение, или ги зареждайте на място което евентуално възпламеняване няма да опожари всичко.

Благодаря за инфото, вече съм купил специален огнеупорен калъф за батериите, при зареждане и при съхраняване:

Изображение

Поръчал съм и тази джаджа за бърза проверка за волтажа на батериите, днес ще пристигне и я тествам, реших да е с кутия за по-удобно боравене:

Изображение
pavelvasilev - специалист
Днес ми пристигна мини тестера, определено е много удобна и полезна екстра за проверка на батериите, веднага тествах двете нови батерии какви са стойностите им при сторидж режим, според мен е ОК.

Снимки:

Изображение

Изображениеupload image free
i486 - специалист
Имам една такава кола, но се оказа фалшива работа, което се предполагаше съдейки по цената. Бих взел друга, но искам да е направена по-смислено. Има ли модел, на който колелата могат да завиват плавно в много позиции или всичките са на принципа крайно-ляво/право/крайно-дясно? На дистанционното слагат нещо като кормило за въртене, а реално то е все едно 2 копчета ляво-дясно. Другият неприятен момент с текущата ми играчка е, че колелата имат калибриране отдоли да се нагласят право напред, но винаги бие в едната посока. Дали на по-скъпите се прави реално действаща калибровка или няма как да стане.
pavelvasilev - специалист
вт яну 30, 2024 10:41 pmi486 написа:
Имам една такава кола, но се оказа фалшива работа, което се предполагаше съдейки по цената. Бих взел друга, но искам да е направена по-смислено. Има ли модел, на който колелата могат да завиват плавно в много позиции или всичките са на принципа крайно-ляво/право/крайно-дясно? На дистанционното слагат нещо като кормило за въртене, а реално то е все едно 2 копчета ляво-дясно. Другият неприятен момент с текущата ми играчка е, че колелата имат калибриране отдоли да се нагласят право напред, но винаги бие в едната посока. Дали на по-скъпите се прави реално действаща калибровка или няма как да стане.
Количките които са тип Катерачи - Sherpa с мащаб 1:10, имат много възможностти и финно управление, раздатка със бавни-бързи скорости, плавно завиване, заключване на преден или заден диф или блокаж и на двата моста, калибрирането за права посока си има опция на предавателя, за въпросната количка цената и е над 1к лв. Има и малки катерачи 1:18 и са по-евтини около 360 лв, но нямат толкова екстри като при Sherpa например.

Затова аз си взех количка за бързи скорости 1:10 и да става за леко пресечен терен и малък катерач 1:18 с който може и в къщи и навън да го караш :)

Зависи какъв тип терен и стил на каране ви харесва и от там избора на типа количка, от вашия пост оставам с впечатлението че ви харесва тип катерач? :)
i486 - специалист
Може ли примерен линк за някой малък катерач 1:18? Какъв обхват има дистанционното, че на евтините май 50м едвам стигат.
pavelvasilev - специалист
чет фев 01, 2024 11:11 ami486 написа:
Може ли примерен линк за някой малък катерач 1:18? Какъв обхват има дистанционното, че на евтините май 50м едвам стигат.
Виж тук: https://brcmodels.bg/product/traksas-fo ... 7074-1orng

Разгледай всичките, може да видиш и Steldi. https://shop.steldi.com/product/4847/ab ... t-rtr.html

Тема "Електрически хоби RC коли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: