• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Junak - майстор
Дълго и без проблеми да работи :)
Bojidar_Donev - специалист
Дай Боже ! Да смели тонове мръвка и зарзавати :supz:
Последна промяна от Bojidar_Donev на нед дек 21, 2014 7:17 pm, променено общо 1 път.
Bojidar_Donev - специалист
Здравейте отново колеги ! След като ми помогнахте за двигателя реших да ви направя съпричастни с направата на месомелачката . Снимките и клипа са правени онзи ден , днес пак поработих по машината утре боя и сглобяване и ще кача снимките на готовата мелачка . Не е напълно перфектна , но за 18 годишен „ майстор “ толкова ! :drinkers: http://vbox7.com/play:d0264a46bb

Прикачен файл

IMG_20141220_143348.jpg

Прикачен файл

IMG_20141220_143337.jpg
FM STEREO - специалист
Пускането може да го направиш с два контактора,единият е с самозадръжка и захранва двигателя а другият е включен само докато се държи бутона на пуска натиснат през този контактор свързваш пусковият кондензатор,трябва обаче пуск бутонът да го преработиш,да го направиш сериен,двоен,за целта от друг пуск вадиш пластинката и я слагаш на твоя бутон.Аз така пускам малко трифазно двигателче на 220v.направено на шмиргел. Двата контактора са монтирани в кутия от ПВ.
fikata - майстор
Човекът вече си е купил ключ "Рига". Защо трябва да си усложнява и оскъпява живота с контактори,пуск-стоп бутони, кутия за тях и т.н.
moimoimoi - майстор
помисли за предпазен капак за ремъка!

гледам на горните снимки самия мотор има предпазен капак за перка,а на последните няма нито перка нито капак,така ли ще работи?
Последна промяна от moimoimoi на нед дек 21, 2014 8:50 pm, променено общо 1 път.
shotik - майстор
Добре е станало,само не пускай повече на празен ход без продукти ,които ще мелеш , ще ти се получи триене на сухо на вала и ножчето ,което не е хубаво за мелачката .
Stefan2000 - специалист
Здравейте.
И аз трябва да преработя трифазен 1,5 КВата в монофазен.
Изчисленията по формулата която ползвам ми дадоха конденденазатор 130uF.
Тук на колегата за подобен ел.двигател му препоръчват кондензатор 156uF.
До колко е от значение разминаването на стойноста в такива граници?
alsted - майстор
Stefan2000 написа:
Изчисленията по формулата която ползвам ми дадоха конденденазатор 130uF.
Тук на колегата за подобен ел.двигател му препоръчват кондензатор 156uF.
До колко е от значение разминаването на стойноста в такива граници?
Почти не е от значение поради факта, че се включва за много кратко време. До истината се стига най-добре с проби. Слагаш най-малката стойност, при която тръгва добре.

Bojidar_Donev, имам чувството, че оборотите са твърде високи. Сериозен ремък си сложил, но на първо време виж поне да го охлабиш. Най-малкото претоварване ще води до спиране на двигателя. Трябва да последва бързо изключване на тока, ръчно прекарване на забиването и нов пуск на празен ход. При възможност за приплъзване на ремъка ще се разминаваш само с ръчно помагане върху шайбата на машинката. Не разчитай на голям живот на тази техника - няма лагери. Профи машините имат лагерно тяло, което осигурява натоварването от придаването на въртеливото движение.
Junak - майстор
Bojidar_Donev, да не те отчайвам, но ако няма лагер в мелачката там, където е ремъчната шайба, живота и ще бъде много кратък. Това, което се вижда на клипа дано да е лагерен възел. Иначе ремъка упражнява голяма сила върху шайбата, материала, от който е направена машината е мек и много бързо ще се разбие. Помисли за лагер или поне за бронзова втулка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "монофазен електродвигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: