Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:

Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,.....Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а и между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70

A за другите "разбирачи" мога да кажа само, че и тук като във всички БГ форуми е едно и също. Задаваш въпрос и разбираш колко си прост, ма как не разбираш нищо, aма как може да не го знаеш т'ва нещо и т.н.
Шуренайката като гледам ще трябва да си купува нова духалка.
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!

Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към глупавите въпроси зададени от мен!
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,.....Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а и между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70

A за някои "разбирачи" мога да кажа само, че и тук като във почти всички БГ форуми положението е едно и също. Задаваш въпрос и разбираш колко си прост, ма как не разбираш нищо, aма как може да не го знаеш т'ва нещо и т.н.

Дааа, явно шуренайката ще трябва да си купува нова духалка.
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!

Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към зададените от мен въпроси!
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,.....Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а и между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70

A за някои "разбирачи" мога да кажа само, че и тук като във почти всички БГ форуми положението е едно и също. Задаваш въпрос и разбираш колко си прост, ма как не разбираш нищо, aма как може да не го знаеш т'ва нещо и т.н.

Дааа, явно шуренайката ще трябва да си купува нова духалка.
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!

Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към зададените от мен въпроси!
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,.....Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70

A за другите "разбирачи" мога да кажа само, че и тук като във останалите БГ форуми е подобно.
Задаваш въпрос и разбираш колко си прост, ма как не разбираш нищо, aма как може да не го знаеш т'ва нещо и т.н.

Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!

Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към "нелепите" въпроси зададени от мен!
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,..
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!
Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към "нелепите" въпроси зададени от мен!
tedy58 - помощник
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:
Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,..
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!
Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към "нелепите" въпроси зададени от мен!
bigdragon - майстор
вт яну 16, 2024 12:12 amtedy58 написа:
пон яну 15, 2024 10:43 pmfbr написа:

Двигателите от този вид нямат кондензатор за дефазираща верига,.....Затова при изключено положение се върти нормално на ръка, но във включено състояние и на ръка трудно се движи.
Благодаря на fbr за изчерпателното обяснение, а и между другото се оказа, че във намотката на статора има още един термо-предпазител AUPO-120-70

A за другите "разбирачи" мога да кажа само, че и тук като във всички БГ форуми е едно и също. Задаваш въпрос и разбираш колко си прост, ма как не разбираш нищо, aма как може да не го знаеш т'ва нещо и т.н.
Шуренайката като гледам ще трябва да си купува нова духалка.
Затова предлагам да приключваме с моето недоразумение!

Благодаря на всички които се отнесоха сериозно към глупавите въпроси зададени от мен!
Мъ кък така бе tedy58?

Регистриран от 10 години и си само с 10 поста,
от които 6 се повтарят заради бъг във форума,
а имаш мнение за някои членове на форума.

Лош, лош, лош tedy58...
kozl - майстор
След толкоз мноо благодарности и от мен към fbr. =D>

Това обяснение ми беше нужно за ел.мотора на охлаждащия вентилатор на вградената фурна. Но там имаше и едно прикриващо условие с още едно лагеруване на оста двигател - турбина. Като отцепих само ел.двигателя и луфта "цъфна".

И да пиша за духалките. Преди доста години купих 2 китайски броя по 12,50лв. Още в началото доста шумни. Перката е метална. Ползвам ги в прашни условия и се налага да се чистят, обичайно по бързия начин с компресора. Миналия месец след дневна употреба на другия ден вентилатора не тръгна. Компресора не помогна, но след разглобяване и почистване на втулките вентилатора задрънка отново.

Това което се е случило с духалката на tedy58, предполагам е разтапяне на пластмасата държаща ел.двитателя и от там се е нарушила центровката на перката.
Подобно ми се е случвало с вентилатори за баня, явно без термопредпазител вграден в намотките. При заклинване на въртенето намотките стават нагреватели и стопяват пластмасовата основа към която се захваща ел.двигателя. След това и с нов двигател ремонта е нецелесъобразен. Мъчил съм се с подложки да центрирам, но тегаво е.
вт яну 16, 2024 8:20 ambigdragon написа:
Дори "закачливи", в мненията на тези хора има полза, която да се извлече.
От твоето мнение следва само едно полезно действие- самодокладвай се веднага!
С ФБРто не се тачим никак, но не мога да отрека познанията му в определена сфера.
Макар да отчитам само тях, благодарен съм, подобно Козлин. Нещо, което подозирам поради що се случва, вече ми е обяснено по разбираем начин.

Веднага да се самодонасяш!
bigdragon - майстор
Това, че си сложил закачливи в кавички, явно схващаш за какво иде реч.
За моите доклади не бери грижа. Достатъчно дебелокож съм, но когато
ти или накой от другите герои прекалите с просташкия си език, ще бъде
моментално известен модераторския екип.

Тема "Ремонт на вентилаторна печка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: