• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gogo7777 - майстор
Много по лесно става пускането,държиш пуск бутона натиснат докато двигателя се развърти след това го пускаш и няма опасност кондензаторът да гръмне ако забравиш да го изключиш а това може да се случи при изпълнение с ключовете "Рига"
Именно така работят ключовете "Рига"....няма смисъл от никакви контактори.
Bojidar_Donev - специалист
Вариянта с ключа Рига ме удовлетворява напълно , а колкото до оптяжната ролка в движение ще видя дали ще е нужна :) Весели празници колеги :drinkers:
gogo7777 - майстор
На мен ми се струва, че оборотите ще са високи. Какви са размерите на шайбите. Инак добре се справяш. :)
Bojidar_Donev - специалист
Според мен оборотите са супер :? Мерих шайбите на работната им повърхност , а не на външната малката е 35 мм - голямата 250мм а оборотите на ел.двигателя са 1435 об./мин. :supz:
gogo7777 - майстор
малката е 35 мм - голямата 250мм
:shock:
Какви са тия размери......на малката.

ПП....с тия размери, ако са диаметри, излизат 200 оборота в минута......според мен са много
alsted - майстор
alsted написа:
Направи клип при първото мелене на месо, ще ми е интересно :)
:wink: А кои мерки взимаш за смятане на предавателното число - няма значение. Те са производни (радиус, диаметър, обиколка, дори и сеченията да отнесеш - все едно ще получиш :)
Bojidar_Donev - специалист
Здравейте и Честита Коледа :partyman: Днес купих един килограм месо специално за да изпробвам месомелачката и тъй като колегата alsted искаше да види машинката в действие качих клип :) http://vbox7.com/play:4af71be8e0 :supz:
hidrazin - майстор
И от мен едно голямо БРАВО !!!
:partyman:
Bojidar_Donev - специалист
Наричайте ме Божо :) Благодаря ви :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "монофазен електродвигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: