Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mi_taka - помощник
Моля за схема на свързване на т.нар. мързелив ключ, т.е. втори ключ за крушка, който обикновено се пуска до легло. Благодаря предварително.
Trifun - специалист
Просто прекъсваш фазата, която отива към лампата, както е показано с червеният Х и пускаш два проводника до леглото, като на края връзваш самото мързеливче. Новите проводници са показани със зелено.
Прекъсването може да стане както в съществуващият сега ключ, така и във фасунгата - зависи къде ти е удобно.
Имай предвид, че за да свети лампата, и двата ключа трябва да са включени, а за да я изгасиш трябва да изключиш един от двата.

Прикачен файл

Murzelivche.jpg
Мързеливче
Murzelivche.jpg (27.27 KиБ) Видяна 16947 пъти
Master_Kenobi - V.I.P.
Някой чувал ли е за девиаторен "мързелив" ключ. :shock: Аз - не. Има ли такова животно? :?
Master_Kenobi - V.I.P.
:?
Последна промяна от Master_Kenobi на съб сеп 27, 2008 10:37 pm, променено общо 1 път.
Trifun - специалист
Master_Kenobi написа:
Някой чувал ли е за девиаторен "мързелив" ключ. :shock: Аз - не. Има ли такова животно? :?
Може и да съществува, но аз поне не съм чУвал.
Аз доскоро не бях чУвал и че има двоен девиаторен ключ де ... :roll:
Но се оказа че все пак имало ! :)
martjn - напреднал
Тук има някакво объркване.Това е схема на девиаторен ключ,а не нанякакъв "мързелив".През 60-те и 70-те години по селата,а пък и в градовете се използваше тъй наречения "калпазански" ключ.От полюлея по тавана и стената към леглото се изтегля външно тънък проводник.на него се монтира тоя "калпазански ключ",с който през нощта се угасва осветлението.Тоя ключ виси над леглото,жицата се закрепва на порцеланови ролки,закрепени за стената.Той прекъсва веригата малко преди фасунката и не е девиаторен.Има само 2 жици.
Master_Kenobi - V.I.P.
Trifun написа:
Аз доскоро не бях чУвал и че има двоен девиаторен ключ де ... :roll: :)
Я поясни какво имаш предвид.
martjn - напреднал
Ъъъ,допуснал съм грешка,защото не огледах добре схемата,а съвсем бегло.Не е на девиаторен ключ,а точно на тоя,известен навремето като "калпазански ключ".Тоя ключ точно прекъсва още веднъж веригата след основния ключ.Девиаторния превключва веригата.Свързан е с три проводника.
Master_Kenobi - V.I.P.
martjn Добре, че бързо се поправи, иначе щях да ти пусна една такава иконка - :shock:

:)

Тема ""Мързелив" ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: