Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
jordanvass - майстор
Емо, давай едно по едно бе човек! :D
Мисълта ти много бърже скача от тема на тема и не мога да я проследя! Това сигурно щото ти е много бърз компа, да знаеш! :D
Ако искаш пусни нова тема за автомобилния воллтмер, щото тука още климите не можем да оправим, па ако ги съчетаем и с автомобилни измервания - кашата ще е пълна.
А иначе консумацията на една клима наистина е толкова - от няколкостотин вата до кило и половина, айде нека са кило и осемстотин най-много за 12-ка. Но при разчетите на захранването по-голямата мощност важи, нали знаеш? :wink:
ozzy - помощник
Има и друг начин - простичък и скъп - но много ефективен при постоянни падове на напрежението. Защо вместо да търсиш незнайни измислени стабилизатори не си сложиш UPS, който почти винаги си има вграден booster, или работи с двойно преобразуване в система изправител - инвертор.
Наблюдател
Защо бе хора лъжете човека при тези простотии които сте му написали. Много по-евтино е да си купи нов климатик и да помоли местния ел.техник от енергото (ако е на село) да му измери напрежението на фазата за която е вързан и евентуално да му я смени с друга - по- малко натоварена. Много често по селата а и в градовете една от фазите е много по-натоварена от другите поради безразборното връзване на консуматори без разчет на мощностите. Не знам дали някой от вас знае, но за стабилизиране на напрежението на климатик определяща е не само мощността на климатика, а най-вече пусковия ток, който за тези компресорни системи е мнооого голям и всички опити да бъде захранен с някакъв стабилизатор (или UPS :shock: - това беше върхът!) ще се провалят с гръм и трясък (пушек).... :)
Duke_BG - специалист
ozzy написа:
Има и друг начин - простичък и скъп - но много ефективен при постоянни падове на напрежението. Защо вместо да търсиш незнайни измислени стабилизатори не си сложиш UPS, който почти винаги си има вграден booster, или работи с двойно преобразуване в система изправител - инвертор.
бе какви UPS-и какви стабилизатори бе хора ??
ozzy - случайно да знаеш че тия машинки не издъжат на такава можност и на такъв пусков ток при индуктивен товар ?
същото важи и за стабилизаторите
ozzy - помощник
Duke_BG написа:
бе какви UPS-и какви стабилизатори бе хора ??
ozzy - случайно да знаеш че тия машинки не издъжат на такава можност и на такъв пусков ток при индуктивен товар ?
същото важи и за стабилизаторите
Много добре си издържат, просто всичко зависи от мощността на UPS-a. Тук не говорим за компютърен UPS.
Живея в село близо до Благоевград.
Лятото няма проблем - 217-225V си поддържа ел мрежата, НО
Зимата пада под 190V и е много слабо напрежението на моменти.

Имам гараж с отделен електромер, на който съм пуснал трифазен ток.

Купих си климатици Mitsubishi FH25VE (А+++/А+++)
Тревожа се за качеството на напрежението на входа на климатиците, да не доведе до дефекти.
Моля дайте ми съвет как да предпазя климатиците си от повреда зимните месеци, особено в пиковите часове. :?
ESPACE - майстор
Точно за климатиците не бих се тревожил, виж за хладилника да.
Здравейте аз имам подобен проблем,за първа зима се отоплявам на климатик на село.Майстора който постави климатика ме посъветва да сложа дефектокова защита на sono.От време на време се активира защитата и гаси климатика,това значи ,че напрежението пада под 180 волта.Започнах да чета,но лошото е ,че у нас няма кой да ти даде съвет,руснаците са разбирачи защото имат големи падове на напрежението.До колкото разбрах стабилизаторите биват релейни ,ферорезонантен,тиристор(Триак),електромеханичен,хибрид и инвертор.У нас са разпространени първите четири,инвертор и хибрид никъде не видях,поне аз.
Извинявам се пиша от телефона и не стигна място!та на въпроса ,при нас са разпространени релейните,тези със серво мотора и Триак.Питах насам натам но никой не може да каже кой е най-подходящ ,като моя избор се свежда само между триак и тези със серво мотора.Лошото е ,че тези със серво мотора ,трябва да се сервизират на интервал от време.Най добри са инверторните ,но не ги намирам тук.А и другото относно изчислението,за един климатик прочетох ,че трябва стабилизатор 3000va.Дано се включи някой колега ,който разбира от въпросните устройства и да даде решение на проблемите.

Тема "Стабилизатор за климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: