Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
тод - помощник
здравейте колеги!започнах сериозно да навлизам в работата с електричество и тъй като виждам че тук има доста компетентни хора реших да се регистрирам.моля ви дайте ми схема на свързване на контактор на merlin gerin(ct 16A) със стълбищен автомат?ако може и малко подробности?няма да са ми във вреда.благодаря ви предварително!
тод - помощник
е господа специалисти май никой не ми отговаря!защо ли?май е важно да спорите за усукването на кабелите или.....
ELEMENTAL - специалист
Ето ти схема на свързване :arrow:

Прикачен файл

автомат+контактор.jpg
автомат+контактор.jpg (53.61 KиБ) Видяна 30465 пъти
тод - помощник
благодаря ти многоELEMENTAL!
zz_stefanov - майстор
тод написа:
е господа специалисти май никой не ми отговаря!защо ли?май е важно да спорите за усукването на кабелите или.....
Е де, дръж се.... Никой нищо не ти е длъжен :evil:
Johny - майстор
тод написа:
е господа специалисти май никой не ми отговаря!защо ли?май е важно да спорите за усукването на кабелите или.....
А да искаш да ти направиме безплатно инсталацията? Съжалявам, че колегата ти е отговорил, след подобно исказване.....Запиши се на вечерни курсове по електротехника. Подобни задачки учи моят син в 5-ти клас.
Spokoiniq - майстор
Въпрос към Elemental-казаха ми че бутон с глим лампа е неподходящ за българския автомат АСЕ-5.Ако е вярно-каква е алтернативата?Сегашния автомат е от преди балканската война, и има гадното свойство да премигва лампите преди да се включат постоянно(след натискането на бутон, с глим или без-все тая).Идеята ми беше да оправя нещата, първо смених ключовете на входа с такива с глим, но не се оправи премигването.Сега реших да сменя автомата , но ми казаха че глима го държал включен :sad:
Duke_BG - специалист
на стълбищните автомати на Merlin Gerin си има нарисувана схема на свързване
ELEMENTAL - специалист
Ако искаш да ти е сигурно, че глимките няма да пречат на автомата можеш последователно на бутоните да сложиш едно реле, контактите на което са свързани към нула и входа за бутоните на автомата.Предлагам ти и схема с 12волтово реле (доста по-евтино е от 220волтовите).
Иначе АСЕ-5 си е голям бълвоч.Не само при тебе го има проблема с премигването.Колко пъти казвам на домоуправителката, че е за смяна автомата, премигват лампите, времезадръжката сам си я мени от зададеното до безкрайност.Има случаи даже по няколко дена не сработва (с две думи работи като държавен чиновник :wink: ).Най-добре купи някой микропроцесорен автомат.Най-малкото ще ги включва и изключва плавно лампите (в момента микропроцесорните и АСЕ-5 са на почти еднаква цена).

Прикачен файл

glim+avtomat.jpg
R1 - 56-100R/1W,C1-680nF-1uF/400-630V,C2-220-330uF/16V,BR1-1PM4,2W10M,D1-ценер12V/1W ,RL1- реле 12V.Чувствителността на релето можеш да я променяш с R1,С1 и С2.
glim+avtomat.jpg (32.39 KиБ) Видяна 30347 пъти
тод - помощник
тод написа:
е господа специалисти май никой не ми отговаря!защо ли?май е важно да спорите за усукването на кабелите или.....
господа извинявам се ако онзи ден съм прозвучал малко грубо.просто ми трябваше спешно схемата,а с тези контактори хич ме няма.тя е елемантарна но не съм се спрял да помисля.не съм искал да обидя никого.

Тема "контактор+стълбищен автомат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: