Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lz1wvm - специалист
Помислих че акумолатора ще се ползва за цикличен(заряд-разряд) за това и предложих варианта по горе.Съгласен съм че има различни режими на работа(стартерен,стендбай и цикличен) но всеки един от тях си има своите особености както пишете по-горе а и производителите също трябва да дават тези параметри в описанието на акумолатора.
Поздрави
stevebradata - специалист
ми хора те батериите работят в режим на стандбай те са включени в една система на сънлайт входното напрежение и батериите за вързани последователно ако отпадне едното да се осигури работа без да има прекъсване се са свързани една група от 4 такива акумулатори последователно и паралелно на тях друга такава група . батерията е sunlight STB 100 (AGM)

Основното захранване минава през токоизправители и отива към батериите и към консуматорите

Прикачен файл

DSC01669.jpg
DSC01669.jpg (135.89 KиБ) Видяна 7814 пъти
Petyr - специалист
...
Последна промяна от Petyr на съб май 02, 2009 1:57 am, променено общо 1 път.
hygro - майстор
@Petyr, тъй като оловните акумулатори дълги години са ми били обект на професионален интерес, имах претенциите, че познавам всякакви методики за изследване дори в най-дребните детайли. Твоето мнение по-горе обърна с главата надолу познанията ми - явно ще трябва да уча всичко отново :lol:

Сега нямам време да влизам в спорове - по-нататък, ако настояваш. Междувременно прочети поста ми по-горе, прочети за влиянието на сулфатизацията върху разрядната характеристика, за поляризацията и допустимото максимално зарядно напрежение на VRLA батерии, разрядни характеристики на AGM... За част от нещата можеш да се информираш тук (макар че гърците сами не вярват на написаното там...): http://www.sunlight.gr/uploads/STB_100_FA.pdf :)

Между другото Sunlight, издънка на така непопулярната у нас и другаде Германос, произвеждат боклуци, не по-добри от безобразната продукция на Монбат, макар и в по-широка гама... На снимката не се вижда датата им на производство, но ако батериите са над 5 години, най-добре направо ги сменяй. Шансът STB-серията на Sunlight да изкарат в подзаряден режим повече от този срок е минимален. "Design Life 12+ years"... ще падна от смях :lol: При подзаряден режим най-много 5 години до 80% капацитет и то с уговорки... ама много уговорки... на маса... :wink:
stevebradata - специалист
мерси hygro за информацията това пдф че съм го виждал :-D за датата още не съм я видял хехе :) ще потърся още тука в нета нещо за тези батерии :cool: ако мога да видя дали има нещо по този въпрос иначе благодаря за съдействието Ви на Всички :-D
stefan_gb - специалист
Напълно съм съгласен с поста на модератора :) stevebradata вземи под внимание че при сулфатизация или прекъсване дори и на една АБ губиш капацитета на цялата група. Намери товарна вилка от някои дистрибутор или сервиз и деистваи .
lz1wvm - специалист
И аз научих доста неща от по горните постове.Само да питам stevebradata.Това което се вижда на снимката трябва да е акумолаторния блок със зарядното.Този шкаф от дясно да не е инвертора.
Petyr - специалист
lz1wvm написа:
И аз научих доста неща от по горните постове.Само да питам stevebradata.Това което се вижда на снимката трябва да е акумолаторния блок със зарядното.Този шкаф от дясно да не е инвертора.
Той не е казал какво захранва, може всичко да работи на 48V...
Рак инверторите с които аз съм работил са с размер 3U, така че ме съмнява да има цял щкаф, особено само с тези акумулатори...

Според мен модулите с вентилатора, които се виждат на снимката над акумулаторите са именно част от захранващия блок, който е модулен и всеки модул е за някаква мощност ... примерно киловат на модул.
lz1wvm - специалист
На две места съм виждал такива инвертори и акумолаторния блок с изправителя са в единия сандък а инвертора в другия.Това което мога да споделя.Работим с акумолатори Sunlight Paradox SSB до 12 амперчаса със зарядно на базата на LM317.Забелязал съм че при заряд на 13,8 волта на стендбай за около 3-4 години акумолаторите се издухват.Изключение прави SSB от които няма проблеми за сега.За Sunlight и Paradox вече регулираме напрежение на дозаряд 13,5-13,6 волта(тогава издържат по-вече).Преди около 15 години ползвахме немски акумолатори dryfit с които при 13,8 волта нямаше проблем.Дори имаме още от тях които се ползват още.
Поздрави
hygro - майстор
lz1wvm написа:
Преди около 15 години ползвахме немски акумолатори dryfit с които при 13,8 волта нямаше проблем.Дори имаме още от тях които се ползват още.
Поздрави
Ами здравей тогава :lol: Тези акумулатори ви ги доставих аз навремето. Малък е светът :wink:

Тогава марката им беше наистина безкомпромисна, но вече и те не са, каквото бяха... Глобализация...

Тема "Проверка на акумулаторни батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: