Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Ако си свързал жътозеления кабел с фазата вмессто с нулата може да се офази корпуса,което може да бъде опасно(фатално) ако докоснеш корпуса и и не си добре изолиран от земята. Техника също може да е сбъркал,за това купуваш фазомер и проверяваш на корпуса,не трябва да свети,взимаш една фасунга на която слагаш добре изолирани кабели,навиваш крушка,проверяваш с фазомера къде е фазата,слагаш единия кабел на лампата там,а с другия "пипаш" металния корпус на лампата,крушката трябва да светне,после пак с фазомера проверяваш корпуса той не трябва да свети Не използувай лампата преди да си проверил това!
ivo_vd - специалист
Купих си фазомер и пробвах, не свети. Това с крушката не ми стана напълно ясно как трябва да го направя, но си мисля, че щом с фазомера съм го проверил, то не би следвало да има проблеми. Още повече, че ел. техника си работи тази работа от 15 г. и не е някой самоук, че да обърка фаза и нула. А и доколкото си спомням той провери по описания от теб начин с крушката, когато ми свърза лампата. Аз използвах неговия начин на свързване, така че се надявам, че всичко ще е наред.

Тема "Осветление - земя - нула - L - N" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: