• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mirk - майстор
Мой човек не може да ти се помогне :lol: и още 10 страници да се изпишат все тая. Не искаш да чуеш какво ти се казва, камо ли да разбереш защо ти се казва. Опраявяй се сам както си знаеш, проблема, живота и здравето ти са си твои.
pavelari - майстор
Mirk-a ти нещо се скри когато беше интересно - сега аналзирай разклонители..... нещо не ме кефиш така - сега гледам.. я се върни малко по-назад в тая тема... Е ако имам грешка некаде ме заплюйте и изтрийте от форума! Нека Ники ви оформи представите за електротехника - па нека съм боклук и цензура и какво ли не още ми писаха.....
Сефте проверявам форума след яка сватба!! ..
mirk - майстор
Не съм се крил никъде и не се връщам назад щото ще се заформят векики спорове :wink: само отговорих в няколко поста на slavkovrr
който е имал неблагоразумието да си включи печката в контакт от разклонител :lol: и като гледам има ефект спря да пита едни и същи глупости.
pavelari - майстор
За това те харесвам... Чаткаш я ти тая електротехника и е редно да те слушат :idea:
"Шнайдер Електрик" отдавна публикува по тази тема. Трудно намерих този линк. Дано работи.
Последна промяна от шашкънин на пон фев 28, 2011 8:16 am, променено общо 1 път.
vyrhara - специалист
Зануляването на контакт е необходима и достатъчна мярка за безопастност,
ако някой иска да си изкара и шина до дъното на язовира- все тая-
няма да му стане по- заземено и по- обезопасено-
хората за измислили зануляването и край!

Заземявания и т.н. грешни токове стават в системата на енргото и техните трансформатори, а не във всяка ваша къща.
vyrhara написа:
Зануляването на контакт е необходима и достатъчна мярка за безопастност,
ако някой иска да си изкара и шина до дъното на язовира- все тая-
няма да му стане по- заземено и по- обезопасено-
хората за измислили зануляването и край!

Заземявания и т.н. грешни токове стават в системата на енргото и техните трансформатори, а не във всяка ваша къща.
Хората са измислили зануляването от зор разбира се :lol: за ел. захранване TNC -двупеоводна или четирипроводна ел. инсталация. После измислили TNS (и други) - трипроводна и петпроводна ел. инсталация, като по безопасна с отделен защитен проводник. У нас повечето инсталации са TNC (с многократно заземен нулев проводник) и по-малко TNC-S (нови и ремонтирани стари ел. инсталации), които са по-безопасни за хорта от първите. Как се преминава от TNC в TNS е нормативно уредено. Спор няма!
Всичко това е описано от колеги с други думи по-преди в тази тема и въобще във форума.
Спорен ден на всички! :yawinkle:
vk - специалист
A защитно зануляване на полилей редно ли е да се прави - дадена е трета клема (земя), а когато няма "земя" да се пусне мостче между нула и земя
vvventsi - специалист
Ще се върна малко назад ,имаше една картинка за ДТЗ за двупроводна инсталация за бойлер,аз я преправих ето го варианта,система на заземяване "TT", наредбата казва че може да се ползват естествени заменители,този вариант става за бойлери на твърда връзка и метални тръби за водата!

Прикачен файл

44.JPG
44.JPG (11.76 KиБ) Видяна 3479 пъти
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "За нулевия проводник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: