• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ArturDent - Почти Безобиден
Shivarovo написа:
Shivarovo написа:
Вто Сеп 22, 2009 8:36 pm: Какво представлява реактивната мощност и кое води до образуването на такава. ( Знае се че е ненужна но въпреки това съществува защо) ?
Хората за 6 години висше образование завършват, дори и прекъсванията, даже магистърска степен вземат.
Да беше прочел нещо за това време.
fikata - майстор
При нас е весело.
Необходимо е от време на време.
Без да се прекалява.
:-D
valentino76bs - майстор
ArturDent написа:
Shivarovo написа:
Shivarovo написа:
Вто Сеп 22, 2009 8:36 pm: Какво представлява реактивната мощност и кое води до образуването на такава. ( Знае се че е ненужна но въпреки това съществува защо) ?
Хората за 6 години висше образование завършват, дори и прекъсванията, даже магистърска степен вземат.
Да беше прочел нещо за това време.
Хахаха въобще не видях ,че е автора на темата еееее той се бъзика хвнанахме се :-D
ivanovbg - майстор
Еми четете от време на време бре, писателии... :wink: :lol: :partyman:
Реактивна е тази мощност, която се получава при наличие на индуктивни и капацитивни товари в мрежата. Както обясни един доцент на времето по едни новини, активната мощност ако е бирата, реактивната е пяната, а двете заедно правят пълната мощност. Когато е много голяма реактивната мощност, cosfi става много малко, качеството на получаваната енергия от потребителя е по-ниско. Сатова специално по централите и подстанциите се монтират примерно компенсатори.
DundyTheCroc - майстор
Аз си признавам, че не мога да се включа пълноценно в темата, но мога да сложа няколко реални снимки от мрежови анализатор, които да помогнат.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Реактивна мощност" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: