• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
2v6 - майстор
lozan написа:
:? Да видим. Това в пунктирания квадрат е алтернатора със всичките му там салтанети в него? От мотора произведеното електричество отива на + на акумулатора и регулатора на напрежение и оттам на + на ротора на алтернатора? От статора на алтернаторът пък 3те фази отиват в (това Грец ли е нз) и от там отново на + на акумулатора? Лампата на таблото и старт ключа ги пропускам. Правилно ли съм разбрал, или да сменя начинанието? :rock:
Важното е мотора да не се свързва към акумулатора, защото вместо ветрогенератор ще направиш вентилатор.

Така по-ясно ли е?
Прикачен файл:
sea.png
Това вече е друго нещо :-D Благодаря много за търпението (с мен е необходим реквизит) :prayer: Сега следва да попитам алтернатора ли определя параметрите на електромотора? Няма ли да е голямо натоварването за пропелера да върти и генератор и електромотор? Ставам досаден вече сигурно, но ми се иска да си изясня теоритично нещата преди да започна да творя. Хубаво щеше да е ако имаше повече снимки във форума. Те са по-красноречиви от стотици слова :partyman:
2v6 - майстор
lozan написа:
Това вече е друго нещо :-D Благодаря много за търпението (с мен е необходим реквизит) :prayer: Сега следва да попитам алтернатора ли определя параметрите на електромотора? Няма ли да е голямо натоварването за пропелера да върти и генератор и електромотор? Ставам досаден вече сигурно, но ми се иска да си изясня теоритично нещата преди да започна да творя. Хубаво щеше да е ако имаше повече снимки във форума. Те са по-красноречиви от стотици слова :partyman:
Не бъркай творчеството с теорията :wink:
Като започнеш тестовете се изчистват един по един проблемите...
Иначе ще си останеш само с писането във форума :idea:
petromaniq - специалист
И как ти хрумна алтернатор да правиш ветрогенератор? Възбуждането му е най - белия ти кахър. Акумулаторите дето уж ще зареждаш ще вършат тази работа. Друго е дали можеш с твоя хипотетичен пропелер да осигуриш обороти на алтернатора - над 3000. Мощността и КПД са друг филм. Съвета ми е евентуално да си намериш електродвигател от скутер.
И как ти хрумна алтернатор да правиш ветрогенератор? Възбуждането му е най - белия ти кахър. Акумулаторите дето уж ще зареждаш ще вършат тази работа. Друго е дали можеш с твоя хипотетичен пропелер да осигуриш обороти на алтернатора - над 3000. Мощността и КПД са друг филм. Съвета ми е евентуално да си намериш електродвигател от скутер.
Смятам да има редуктор. Какво имаш предвид под "електродвигател от скутер"? Електрически скутер ли, стартер от скутер ли, алтернатор ли? Какви са характеристиките на един такъв хипотетичен електродвигател? След като това е вид електродвигател, какво пречи да е от нещо друго? От велосипед например няма ли да стане? Как би изглеждала схема на един завършен генератор с такъв двигател? Какво ще ми спести, като работа, средства, сложност? Предварително благодаря :)
petromaniq - специалист
Двигателя не е хипотетичен - имаш го на лични. Няма да занимавам аудиторията с твоето перпетуум мобиле. Да беше чел темата от създаването И !!! И нв е правилно да пишеш в чужда тена за "Размисли и страсти". Пуснатото ми мирише на някакъв проект наготово за курсова работа без никаква страст към "Направи Сам.
egomen66 - майстор
Прегледай тези теми...че питането ти , започна да ми напомня , за една друга тема. :partyman:

http://forum.napravisam.bg/search.php?k ... 0%BD%D0%B5
Двигателя не е хипотетичен - имаш го на лични. Няма да занимавам аудиторията с твоето перпетуум мобиле. Да беше чел темата от създаването И !!! И нв е правилно да пишеш в чужда тена за "Размисли и страсти". Пуснатото ми мирише на някакъв проект наготово за курсова работа без никаква страст към "Направи Сам.

Чел съм не само тази тема, а целият форум и сигурно повече от 1 -2 пъти. Погледни от кога съм регистриран. Винаги чета и после питам. Далече си от истината за курсовата работа :) На 30 години съм и завърших отдавна (Стопанско управление), а "Направи си сам" ми е хоби от малък и не само в направление ветрогенератори. Просто това е поредното с което реших да си оплътня свободното време. Съжалявам, ако съм ти о*кал темата и за off topic-а. Благодаря за предложеният електродвигател, но в началото бях писал, че първо ще обследвам потенциала на вятъра в района на мястото си с една водонапорна ветропомпа и ако е ок ще се пробвам да сглобя ветряк. :yawinkle:
petromaniq - специалист
:drinkers: Извинявай! Оставям те на колегите ти :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Направа на динамо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: