• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petromaniq - специалист
А, за колко време се зарежда телефон...? По-добре си купи още една батерия за телефона за аварийни ситуации, а за касетофона акумулатор, защото много бързо ще ти мине мерака да слушаш, като въртиш динамо ли - алтернатор ли. Такова нещо става само да си светнеш краткотрайно.
emil_v r - майстор
За ГСМ батерията е литиева , и докато се подзарежда може да си говориш неограничено
а и идеята да се направи за хоби .
emil_v r - майстор
11 сега врътнах тия моторчета , и това от чистачки е най - доброто .
Получих първата свободна енергия .О йе .

Прикачен файл

PICT0005.JPG
PICT0005.JPG (122.87 KиБ) Видяна 6246 пъти
Virtuozo - специалист
Купи си хамстер с въртележка,това с бормашината е шумно,икономически неизгодно и след един час работа бормашината свети по силно от крушката :lol:
2v6 - майстор
emil_v r написа:
...
Ми по принцип не ми трябва - за хоби , и заради направата ...

Нещо 2-10 вата примерно , да си захраня радио , или заредя телефон въртейки на ръка :-D
Пускаш динамото на колелото, обръщаш го на горе и въртиш на ръка.
Динамото дава тая мощност :idea:
emil_v r - майстор
http://www.youtube.com/watch?v=HY0Vci7F ... re=related

Те това е мойто бъдещо динамо !
Някой да знае повече за него , или подобно ?
petromaniq - специалист
Къде е dalgia :shock: да не би и той да светна, като крушка - така де, ама не от тока на алтернатора, а от утечка по бормашината :lol: че му направихме темата " развей прах " в негово отсъствие.
dalgia - специалист
petromaniq написа:
Къде е dalgia :shock: да не би и той да светна, като крушка - така де, ама не от тока на алтернатора, а от утечка по бормашината :lol: че му направихме темата " развей прах " в негово отсъствие.
Тука съм ама нямам време да снема характеристиките.Миналата седмица
закачихме динамото на фрезата и при 250об без товар 62в под товар 25в и 4А.При 400об без товар 84в под товар 42в и 6.5А.После нямаше време за продължение.Другата седмица ще го пробвам на 600 , 800 и 1000об.
rettere - специалист
emil_v r написа:
Някой развъртал ли е с дрелка , колекторно моторче , или асинхронно ?

На колекторното променя ли се положението на четките в режим генератор , и изобщо защо динамата са с пръстени , а не с пластинчат колектор . Ставадума за мощносто около 3-4 вата ..

евентуално от къде да си търся голям( относително ) стъпков мотор , за малко динамо.
Майсторе,отговори от напреднали приемаш ли?С малко закъснение:
разположението на четките на колекторните МАШИНИ е в зависимост от това дали се ползват за двигатели или за генератори, от посоката на въртене,и от товара.При двигатели:четките са леко завъртяни обратно по посоката на въртене на котвата/ротора/.При генераторите обратно.
Ъгъла зависи от конструкцията и от товара на машината.Цялата работа е в изкривяването на магнитното поле,в следствие на "реакцията на тока на котвата"и на практика се проявява в искрене на четките.
за по добра корекция се използват и допълнителни намотки,като протичащия през тях ток "изправя"резултатното магн.поле.По-лесно се управлява машината,при променливо натоварване,реверс и т.н.
Ама хабер си нямам как дрелките дето се реверсират само с ключа, не искрят :?
друг е въпроса за тези дето им се завърта четкодържатела.Ако имаш възможност разгледай такава - интересно е разположението на четките.......айде,че много стана
Поздрави!
emil_v r - майстор
Аха , нещо подобно си мислех както го обясняваш , мерси за отговорът.

При дрелките искренето още го решават в стил "огнен пръстен" и в двете посоки.
И стил поефтиняване чрез намаляне сърцевината , и дигане на тока.
Естеств. повишаване мощността и консумацията и падане КПД то .
Според мен , имал съм мн. дрелки една стара германска дрелка 360 вт , има въртящ момент по- голям от една нова 800вт.
Бъркам теракол с тях , и по усет знам. Може и да греша ...


Аз правих проба с местене на четките .
Въртях генераторче с дрелка и му местих четкодърж. по време на работа.
До 20 градуса изместване разликата е неуловима на око де ...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12

Тема "Направа на динамо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: