Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
_Любител - специалист
Ако някой има представа къде в София може да ми пренавият електрожен с изгоряла първична намотка и колко може да ми излезе удоволствието.
Пренавивал съм сам трансформатор, но в случая е нагоряла цялата намотка и ако се ползва същия меден проводник трябва да се лакира наново. :?:
Ако си заслужва по-добре да не рискувам сам :-D
moimoimoi - майстор
трудно може да ползваш стария проводник-ти се моли да може да се ползва старата макара че без нея мъъъкаааа
пренавиването на български кракра е към 120 лева всичко
това цени в сливен
petromaniq - специалист
Ако можеш да я събереш на макарата, бандажирай си я с парцали и пак я лакирай.
alsted - майстор
Не уточняваш какъв ти е точно електрожена и какво по-точно е сечението на първичната, но да споделя:някога ползвахме изгорели бобини от спирачките на количката на мостови кранове /тя обикновено не е изгоряла на 100%, а има пробив в единия край/.Става въпрос за едни самоделки, много яки и без никакви макари-бобините просто се бандажират здраво и се лакират като се потапят в лак...
inkovsv - специалист
Сливница и Раковска.
Virtuozo - специалист
Ами няма значение дали ще го навиваш ти или майстор,щом е стопен заничи медта е прецакана и трябва да се смени с нова.Друг е въпроса дали можеш да се справиш с подобна задача защото трафчета сме навивали всички ама статори и електрожени е друга хава :? Ако можеш да го навиеш по същия начин брой навивки и плътност на бобината,както си е било заводски то тогава със сигурност ремонта ще си заслужава.Ако ли не аз лично бих предпочел да си купя нов-но зависи разбира се какъв е елекрожена :lol:

ЕDIT moi moi moi -за Кра кра 160А ли говориш :shock: Ми ако ми каже 120 лева ще му го нахлупя на главата :evil:
Има и кра кра дето бачкат на две фази -350 А виж за такъв бих дал 120 и то не зарад друго ами щото за да му го нахлупя на главата ще трябва да плащам и за кран :-D
Последна промяна от Virtuozo на пет окт 16, 2009 9:56 pm, променено общо 1 път.
_Любител - специалист
Електроженът е турски от по-сносните Turbo 250, работеше си добре докато не попадна в ръцете на един ... за няколко часа. Намотката не знам колко и е сечението, но снощи като го отворих видях, че лакът е прегорял на по-голямата част от намотката и има пробив видимо на 2 места. Вторичната намотка, която е доста по-дебела и е облечена в бяла изолация (не знам как се казва) изглежда здрава. Макарите и на двете намотки са си добре.
Такъв електрожен се продава в момента за около 250-280лв и като гледам някакви дето ги има в Baumax за по 150лв си мисля, че има смисъл да пробвам да го оправя сам или да взема друг евтиничък :shock: и без това го ползвам от дъжд на вятър :?
moimoimoi - майстор
а намотката от алуминиев или меден проводник е?
_Любител - специалист
щом задавам тея въпроси значи е от меден :-D
_Любител - специалист
Сега го огледах малко по-подробно и мисля, че задачата не е непосилна :-D даже си мисля, че мога да го пренавия по-елегантно от фабричната намотка :-D не са се старали много :!:
:?: Възниква въпрос, от къде мога да си купя медния проводник :?:
Ако някой има предложения ще съм благодарен :?

Тема "Пренавиване на изгорял електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: