• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliyanpitbul - напреднал
Т.е. ако gsm комуникатора е вързан там ще получа съобщение,че системата ми е останала без напрежение (основно и резервно)? Но трябва ли да имам отделен акумулатор за комуникатора или той още при 10.5 волта(примерно) на резервното ще ме уведоми за проблема?
Ники274 - специалист
iliyanpitbul написа:
Т.е. ако gsm комуникатора е вързан там ще получа съобщение,че системата ми е останала без напрежение (основно и резервно)? Но трябва ли да имам отделен акумулатор за комуникатора или той още при 10.5 волта(примерно) на резервното ще ме уведоми за проблема?
Повечето GSM комуникатори пращат sms за ниски батерии под определен праг на напрежението.Могат да пращат и тестови sms-и през определен период от време за състоянието на системата.Но при отпадане на напрежение в комбинация с "празен" акумулатор няма да получиш никакъв sms,в случая ти трябва друго автономно захранване за GSM комуникатора.
zdravkich - специалист
petrov7111 написа:
Аз не разбирам какъв е проблема със СОТ-а на DSC ? Те по принцип са си киселяци и предпочитат да ти продадат нещо, от колкото да ти съдействат. Това. че предавателят им чете всичко, не значи , че трябва да има проблем при управлението на системата с ДУ. Вероятно целта им е да ти продадат техен модул на DSC за ДУ.
Здравей колега.
Нямам проблем с DSC. То те не продават предвател, а им оставяш депозит 120 лв . Иначе DSC използват за ДУ на алармите си MDU-V на Ромтех- Враца.
Идеята ми беше дали по показаният начин на снимката мога да използвам зоната на датчика , за да свържа МДУ към нея, а не на отделна зона, тъй като на всичките 4 зони на централата имам навързани обемни датчици.
Разбрах, че НЕ става , така както съм си го мислил. Вариант подмяна на центалата с такава с повече зони /РС1616, 1832, 1864, които работят и с разшитители, като 5108 и др./. :roll:
zdravkich - специалист
nokoniko написа:
zdravkich написа:
petrov7111 написа:
Ще трябва да се простиш с една от зоните.
Да изтупам пак малко темата, тъй като видях един монтаж и ме гложди дали може да стане по този начин или не.
Става въпрос, модула за ДУ взема сигнал и е свързан към ПИР датчика.
Дали е възможно, ако модула за ДУ се свърже директно така към обемния датчик, който ми е 1-ва зона , да стане или трябва модула да е монтиран на отделна зона ?
Прилагам снимка на този монтаж за който писах.
Какъв е контролния панел. Зависи от панела на някои става.....
Панелът е DSC PC585H /4 зони/ с клавиатура RKZ 1555 / с още 1 зона на нея/.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: