• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentin114 - специалист
Ronin написа:
И ти ли пиеш в момента !
А ти трезвенник ли си...сега е петък вечер, скъсал съм си з....ка от работа цяла седмица и си позволявам нещо. И намирам във форума интересни неща...имам регистрация в няколко други форуми, но ...интересните събития са тук...нищо лично, спрямо теб Рони :partyman:
lz1wvm - специалист
Явно темата придобива алкохолен характер.
И както казват някой хора-защо трябва да пием вино...ами да сме здрави....а защо трябва да сме здрави....за да можем да пием ракия.
Аииий наздраве.
Ronin - специалист
То и без това немога да изкарам колата от тоя сняг....наздраве...!
valentin114 - специалист
[quote="lz1wvm"]Явно темата придобива алкохолен характер.
И както казват някой хора-защо трябва да пием вино...ами да сме здрави....а защо трябва да сме здрави....за да можем да пием ракия....а защо пием ракия-за предястие за виното :partyman:
Nimi - специалист
Дойдохме си на думата :lol:
Полага ни се след лудата седмица.
Наздраве и от мен!
Pawel_M - помощник
Приятели, успях да подкарам датчикът. Действително незнаех точно как действат датчиците, но благодарение на вас разбрах някой работи. :? :lol: Мислех си че мога да вържа към алармата поне 3 датчика за "движение", но явно съм се заблудил (защото към алармата има 3 зони), мисля си, че само 2 обемни датчика могат да се монтират . Ето и самата аларма.

http://elimex.bg/product/28092/alarmena ... lenie.html

http://elimex.bg/userfiles/editor/file/ ... _P_012.pdf

Бих искал да разбера колко датчика за движение могат да се монтират на този модел алармена система. Първият датчик съм го вързал за Тампер зоната, захранване и зона 1. А вторият датчик за зона 2, захранване и зона 3. Какво ще стане ако се свържат заедно тампера и двата кабела на Relay с общ край в платката на алармата (например в зона 2).
Ники274 - специалист
Зоните на датчиците се вързват последователно ,когато искаш да вържеш повече от един датчик на зона на централата.Всички тампери,на всички датчици се свързват последователно към тамперната зона на алармата.
Обикновено зона 1 ти е входна врата,зона 2 е е датчик ,който пази входното помещени-клавиатурата,номер 3 ти е незабавна зона-стаите,а тампера е охрана на самата система.

Ronin написа:
.......Ако искаш да подкараш 864 ми се обади да те светна какво да направиш ако си имал проблеми,също и ако беше питал в тая тема също щях да ти отговоря.......
Ronin забелязвам че рядко разбираш какво ти пишат другите.Ще карам по-обяснително тогава.Казах че 864 съм подкарвал със всички описани допълнителни модули,абсолютно всички разширители и модули бяха монтирани.Та ще ти задам по-лесен въпрос-на теб случвало ли ти се е?
Ronin - специалист
Като прескоча първото,ще ти отговоря направо ,864 е вид power line clasic и в него влизат чистия power 864 както и DSC 5020 На практика са едно и също с изключение на две неща,едното е захранването което и при двата модела е коренно различно,другото е секцията за глобално дезактивиране както и дезактивиране по график,имат и малки разлики в секциите за програмиране ,основното е версията на процесора и тя е съществена,ако е под версия 4.1 това е старата версия и си е чистия DSC 5020 ,4.1 си е преходен модел ако мога така да го нарека,4.2 и нагоре си е новия модел 864 с всичко ново.

За да ти отговоря посочи версията на процесора,модела на клавиатурите,бройката както и версията на същите,модела на безжичния приемник и версията,дистанционите модела само.....разширителите както и PGM разширителите нямат значение освен с програмирането имат малка тънкост която се проявява напред във времето при наличието на модул 5132 .Спазвайки всичко това ще забравиш за каквито и да е проблеми и ще ти остане само да сменяш акумулатори през годините !Предполагам ще ти е трудно да ги видиш тези неща опиши кога са закупувани модулите и в каква конфигурация са клавиатури,модел брой,разширители,....може и на лични !Споко не съм злопаметен !
Ники274 - специалист
Е не ми отговори точно на въпроса ама както и да е ,та аз съм кичил DSC864 със максимума зони и програмируеми изходи ,клавиатури и т.н.Централата почва да бави ужасно,особено като почнеш да скачаш от партишън на партишън блокира за около две-три минути .... отделно бави и инфото към самата централа когато включваш и изключваш...абе има си минуси.
Пълнил съм на максимум и СА864 на телетек.Ами тя си летеше.Много бързо си подаваше инфото,никакво забиване и замисляне.
ЛСД клавиатурите изписват каквото си искаш ,като тръгнеш от всеки код поименно до зони и събития.
Абе бих се замислил дали СА864 или DSC864 примерно ;)
Ronin - специалист
Няма такова нещо,бъркаш се ! За да ти отговоря точно напиши ми конфигурацията !
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: