• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
november - помощник
Простете колеги, не изчетох абсолютно всичките ви писания, като видях,че си ги мерите.
Та на въпроса,извинете ако е разискван между меренията:
Това EOL и резисторите не е ли най-добре да са максимално много.Глупаво звучи въпросът, но видях в опътването на централата ЕВО48, различни начини на свързване.
Чудя се в кои случаи кое се избира.С моята некомпетентност се ориентирам,че тези резистори пазят най-вече кабелната линия от злонамерени окъсявания и обезвреждане.Или не само?
Възможно ли е вероятноста за фалшиви сработвания поради различни интерференции да е по-голяма с тези резистори?
november - помощник
Благодаря за изчерпателния отговор.Бихте ли се обосновали?
dyaneff - майстор
EOL - край на линията.
Последна промяна от dyaneff на вт мар 10, 2015 2:16 pm, променено общо 1 път.
Nimi - специалист
@november използваш това свързване което ти е необходимо. Единични или дублирани зони + балансирано или не. След като избереш какво ще ползваш вариантите не са толкова много.
Фалшиви сработвания от това, че си избрал примерно дублирани зони с краен резистор няма как да има освен ако нямаш калпави връзки, нарушен кабел или някакви студени спойки по датчиците (което е много малко вероятно). Много дълги кабели водят до промяна в стойността на EOL резистора но не и до повишаване вероятността от фалшиви сработвания.
Всеки инсталатор си има лично предпочитан начин на свързване :wink:
zmiori - специалист
november написа:
Благодаря за изчерпателния отговор.Бихте ли се обосновали?
Това е краткия отговор. / не изчерпателният./
Nimi написа:
@november използваш това свързване което ти е необходимо. Единични или дублирани зони + балансирано или не. След като избереш какво ще ползваш вариантите не са толкова много.
Фалшиви сработвания от това, че си избрал примерно дублирани зони с краен резистор няма как да има освен ако нямаш калпави връзки, нарушен кабел или някакви студени спойки по датчиците (което е много малко вероятно). Много дълги кабели водят до промяна в стойността на EOL резистора но не и до повишаване вероятността от фалшиви сработвания.
Всеки инсталатор си има лично предпочитан начин на свързване :wink:
Това е изчерпателният отговор.

Или сам си избираш или нуждата ти го налага /изборът/
Успех.
valentino76bs - майстор
Да е вдигна тая тема ,че съм бесен!Реших и аз да си сложа аларма в нас и четох тук таме дрън дрън дрънканици /само да не обидя някои нямам това за цел/.Досега са ми монтирали около 4 аларми на разни помещения ,като се почне от два трафа до офиси така ,че съм виждал долу горе що за стока е една аларма и изработката и.Да кажа ,че с никоя от тях досега съм нямал проблем бая време.ДВете са с външни сирени а другите са с вътрешни в самата кутия на панела.
Реших да взема ДСЦ 585 с LC100 поръчах си я след като изрично казах да е със силна сирена и така нататък.Отивам в офиса отварям и какво да гледам една сиренка колкото орехче ,и казвам чакай да я пусна на акумулатора/зареден/ да свирне мале мила тя котката мяука по силно.Така казвам абе дайте няква по силна сирена за вътре ,вадят ми една тип говорител само ,че се слагала от вън иначе добре пищеше. Абе как така от вън тя има три края и като се резне и чао при това няма никаква метална кутия само една евтина пластмаса.Викам си карай ще измисля нещо ,но чакай да погледна кутията аааа ми тя нещо много една измислена нито има изключватели за отварянето на предния капак нито на цялата кутия ако се издърпа от стената нито на клавиатурата абе те бг алармите от ниския ценови клас ги имат а пък таз уж модерна пък пълен т....к.Сега за качество на обслужване не говоря нито за качеството на самата платка може да е добро не споря но за другото съм възмутен ...

п.п. Ако има някой който може да каже какво мога да взема не ме интересува дали е българско или китайско само да отговаря на мойте критерии еее и да върши работа естествено да драсне два реда
Та искам да е за 1,2 обемни и един мук кутията/една на брой/ да е здрава с всички защити от отваряне изкъртване и т.н. и сирената да е вътре и да тресе земята като се включи.Едната беше такава на офиса но не мога да си спомня марката а вече не сме там ,Като свирнеше не можеше да се седи вътре чудо!
Nimi - специалист
Изискването ти за вътрешна двойно бронирана сирена в която и да е централата май се удовлетворява само от българските аларми. Така наречения 'бюджетен" вариант.
Сещам се за два модела които да са с клавиатура - Apollo 7D и Saturn Home-6. Може и да има и други модели де.

В твоя случай се слага отделна двойно бронирана сирена!
По принцип сирената и централната платка трябва да са на различни места.

Една част от клавиатурите ги правят без тампер вече.
valentino76bs - майстор
А гледам разни с дистанционни има те как са ? Пак май Бг вариант?
Nimi - специалист
valentino76bs написа:
А гледам разни с дистанционни има те как са ? Пак май Бг вариант?
БГ са.. Работят си добре. Някои ги харесват, други не.
Home-3 или Home-5 примерно. Предполагам има и други.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: