• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ronin - специалист
По-точно тампер ключа е правилно да се каже понеже ,зони имат централите а не датчиците.
На клемите където пише reley имаш един COM и един NC контакт.На тях се връзва зоната на централата.
Най-добре като захраниш датчика ,да изчакаш 30 сек до минута и после с омметър примери на клемите на релето къде имаш късо тогава когато пира е в покой( не е сработил),това са въпросните клеми които търсиш,при сработил ПИР контакта отпада ! Успех......
Nimi - специалист
EOL няма да ги ползваш... само RELAY и TAMPER са ти необходими... и разбира се захранването :-)
Ники274 - специалист
Защо да не се ползва EOL-а,на мен даже си ми е много удобен ;)
Особено ако има много резисторчета в датчика.

Пп Swan Quad и LC-100 имат еднакви платки,Ronin освен откъм външен вид и леща друга разлика нямат колкото и да се напъваш.
И Ronin недей с толкова лека ръка слага другите централи в коша за боклук.Въпреки,че и аз съм почитател на DSC ,но ми се е случвало да монтирам доста други аларми.Всяка си има своите предимства и недостатъци(дори и DSC).
Както например сложи токова набързо телетек и аполо в коша.... ама понеже ти е слаб опита с тях и не знаеш,че тези централи имат преимущества спрямо DSC .Да не говорим,че дори едно тъпо VICKY бие сумати централи по функционалост,в това число някои централи на DSC.
Ronin - специалист
Когато започнеш да монтираш толкова централи колкото ние,ще започна да приемам съвети и от теб,това първото обаче не се е чуло....колкото и надуто да ти звучи.До колкото забелязваш се опитвам да бъда в помощ на всички независимо от вида централа,ако имаш за какво да си поговорим относно предимства и недостатъци на всички видове централи които вярвам че ти непознаваш аз съм насреща.Имам и телефон и меил за връзка и стоя плътно зад всяка една дума казана от мен ! Поздрави !

Апропо EOL е C и NC Контакта !
zdravkich - специалист
Anatoli,ne se pali bre chovek. Nali foruma e za vzaimopomosh,a ne za sporove. Neprosvetenite kato men biha iskali da poluchat informacia i pomosht tuk. Taman se zaradvah che temata pak se razdviji, a to mai se zaformia porednia spor.

P.S.: sajeliavam za latinicata, no pisha prez telefona.
Nimi - специалист
На Swan Quad а предполагам и на датчика на DSC... EOL нямат никаква връзка с останалите клеми. Можеш да ги ползваш само за връзка на елементите.... един вид удобство да не правиш спойки или други връзки.

Хахаха... някой се пали от раз :lol: много комплекси много нещо!
Ronin - специалист
Няма такова нещо като свободни клеми оставени за свободни съчинения..... EOL e написано за удобство !На новите датчици има 6 клеми,по две за тампер,две за контакт и две за захранване,на някои модели от старите имаха седем клеми като седмата е NO (Нормално отворен) Допълнителни клеми просто ей така на истина не съм виждал досега ......Говорим за пир....Някои сеизмични имат подобни неща както и датчици за стъкло но те са извън употреба отдавна,говорим за висоник и подобни отпреди 15-20 години .....
Nimi - специалист
Вземи си утре уреда и измери къде е свързан EOL...
Ronin - специалист
zdravkich написа:
Anatoli,ne se pali bre chovek. Nali foruma e za vzaimopomosh,a ne za sporove. Neprosvetenite kato men biha iskali da poluchat informacia i pomosht tuk. Taman se zaradvah che temata pak se razdviji, a to mai se zaformia porednia spor.
Проблема е че не споря,спорят тези които си правят експерименти на дребно тип гаражен тарикат,като например намирам евтин боклук и пробвам на кой да го продам с възможно най голяма печалба и после клиента и съпорта да го духа,тоя сериал го гледам на ден по 2-3 пъти и наистина паля по лесно от бензинова резачка защото трябва да си сляп като кон с капаци за да кажеш какви предимства имала "ОНАЯ" техника ,същата която според нас ,най-доброто място за работа е под гумите на служебната кола !
Последна промяна от Ronin на пет яну 27, 2012 1:23 am, променено общо 1 път.
Ronin - специалист
Nimi написа:
Вземи си утре уреда и измери къде е свързан EOL...
EOL-END OF LINE значи схема на свързване с краен резистор в линията.

Изображение

Стандартно на датчика е поставен отдолу единия надпис а отгоре другия надпис...!Утре ако се сетя ще го снимам !
C,NC,NO E стандартно означение на изходите на релето в електротехниката,EOL,DEOL са термини на вид работа на зоните с едно съпротивление и две съпротивления или както обичат да казват производителите от телетек двойнобалансирана зона.....
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: