• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
petrov7111 - специалист
Ще трябва да се простиш с една от зоните.
petrov7111 - специалист
Връзваш го както е свързването на датчиците относно съпротивленията. С дистанционното имитираш отворена и затворена зона, зоната се програмира KEYSWITCH.
zdravkich - специалист
От разховора със СОД DSC разбрах, че става, но освен че е удобство е и нож с две остриета, ако загубиш ДУ. А и при DEOL свързване на датчиците мониторинга наблюдава поведението на всяка една зона. Така, че за сега отпада варианта с ДУ освен, ако не сменя централата с някоя с повече зони.
zdravkich - специалист
petrov7111 написа:
Ще трябва да се простиш с една от зоните.
Да изтупам пак малко темата, тъй като видях един монтаж и ме гложди дали може да стане по този начин или не.
Става въпрос, модула за ДУ взема сигнал и е свързан към ПИР датчика.
Дали е възможно, ако модула за ДУ се свърже директно така към обемния датчик, който ми е 1-ва зона , да стане или трябва модула да е монтиран на отделна зона ?
Прилагам снимка на този монтаж за който писах.

Прикачен файл

IMG_20161021_182723.jpg
petrov7111 - специалист
Каква ти е идеята ? Ако искаш да шунтираш ПИР-а с ДУ , няма проблем. Но това не изкл. или вкл. системата.
zdravkich - специалист
petrov7111 написа:
Каква ти е идеята ? Ако искаш да шунтираш ПИР-а с ДУ , няма проблем. Но това не изкл. или вкл. системата.
Идеята ми е свързан по този начин модула за ДУ може ли да използва зоната на ПИР-а и да не се нуждае от отделна зона от централата ???
Nimi - специалист
Дали има такъв вариянт?
По-скоро не!
zmiori - специалист
Има вариант ама доста "еретичен".
Колегата тие подхвърлил една час от варианта.
Слагаш МДУ в кутията и шунтираш всички зони с него.
Системата си "мисли" че всички датчици си траят и ти си ок. като излизаш натискаш бутон освобождаваш зоните.
Nimi - специалист
zmiori написа:
Има вариант ама доста "еретичен".
Колегата тие подхвърлил една час от варианта.
Слагаш МДУ в кутията и шунтираш всички зони с него.
Системата си "мисли" че всички датчици си траят и ти си ок. като излизаш натискаш бутон освобождаваш зоните.
И как ще я изключиш ако се активира?
Модула ще трябва да го модифицираш с повечко релета да е а и трябва да е в централата.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: