• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Вкъщи досега съм с DSC. Централата е 585, датчиците са lc-100, които се водят с имунитет към животни. Имам котка. Фалшивите аларми от нея са над 10 за 3 години. Пичовете, които инсталираха техниката тогава, лепнаха на датчика в кухнята едно тиксо в долната част, за да не хваща ниско и да се активира от животното, на оня в коридора ми препоръчаха да залепя пак тиксо по същата причина. Ебахти pet immune датчика и ебахти професионалистите!

Пред мен в момента има две оферти. Едната е на 91161 (СОТ-ът, който ползвам на двете места и сега) и е за техника Paradox, понеже те вече не работели с джаджи от DSC, а вкъщи били такива, защото ми ги е инсталирал вероятно подизпълнител и т.н. В офертата централата е EVO48, датчиците са DG75. Не познавам техниката на Paradox и нямам никаква идея дали това е добре или зле.

Другата оферта е на DSC СОТ. Не пише каква е централата, а само, че е с 6 зони (вероятно 1565). Не пише и какви са датчиците, но ме увериха, че са от новите, които били много по-добри от текущите. С цената си от 16 лева (два пъти по-евтини от тези на Paradox) обаче по мое мнение се доближават само до lc-100. Казаха, че мога да ползвам и сегашната централа, но предвид фактът, че цената за новата е 118 лева, а 585 е вече твърде стар модел, изобщо не говоря за вариант за ползване на старото.

По оферта Paradox-ът излиза към 60% по-скъпо. Доволен съм от 91161 до момента, а нямам никакви отзиви за работата на DSC СОТ. Kоя е по-добрата техника за моя случай и как се сравнява DSC СОТ с 91161 като услуга?

Благодаря предварително.

п.с. продавам алармена система на Ademco, ако някой може да работи с нея. Не е подходяща за жилищни помещения, поради това, че е с микровълнови датчици, а сирената й е с размера на корабна.
zmeios - специалист
При един и същи клас централи, сравнението между DSC и Paradox е малко като между Рено и БМВ. И двете са автомобили, ама...

Канадците са на светлинни мили напред с качеството на оборудването.

Това обаче, държа да подчертая, изобщо не е първостепенно - по-важно е да ти се паднат свестни екипи в зоната, и късмет да имаш, та да ти отреагират истински и бързо на сигнал.

Друго... поколението на централата не е толкова важно колкото смяташ... не е изобщо вярно, че апаш средна ръка по-трудно неутрализира "ново" поколение, отколкото "старо". Истината е, че ползвателите правят простотии, например слагат си аналогови датчици с безжична връзка към централата - СМЕХ! - или пък слагат централата на кофти място до входната врата, щот' жена им казала, че там най-малко ще и пречи на "дизайна".

Всъщност, накратко казано, сигурността на апартамента (или друга охранявана само от машина сграда) е като сигурността на компютрите -- най-слабото звено е потребителят, всичко останало е далеч назад.
Nimi - специалист
Вечния спор :-D
DSC, Paradox, Crow, Ademco, FBII или каквото и да е друго.

Трудно може да се даде точен отговор кое от кое е по-добро с колко и защо?
Всеки си има предпочитания и ще хвали техниката която предлага и монтира. Цената около 16лв си е нормална за обикновен датчик с pet immune за момента. За DG75 пише, че е с двойна оптика което е по-добре от единичната и съответно се отразява на цената... дали е по-защитен от към фалшиви сработвания не мога да си дам мнението защото не работя с тях и нямам наблюдения.
Аз лично съм със датчици SWAN 1000 и оставям котака в къщи без проблеми даже при отворена на прозорец дограма. За няколко години не е имало нито едно фалшиво сработване. Може да си пойскаш подобни датчик на Paradox или DSC.

Алармата която имаш в момента 585 ще ти свърши същата работа и като новата която ти предлагат. Може да си смениш само датчиците и да се отървеш от фалшивите сработвания.

Ademco-то си е хубава аларма. Дай някоя снимка да видим какви са датчиците и тая корабна сирена :lol:
Последна промяна от Nimi на съб окт 17, 2009 10:20 pm, променено общо 1 път.
jdraganchev - специалист
Присъединявам се към мнението на Nimi, има форуми, в които този спор ескалира доста.
Според мен: И двете марки са много добри. Аз имах 585 до преди 6 месеца и го смени само защото жената каза "много са пожълтели датчиците, виж клавиатурата колко е дървена....." - алармата е на 11 години :!: - никакви проблеми. Бях изключително доволен и затова я монтирам в момента на вилата.
Смених я с Paradox Evo заради възможноста да имаме "красива и сивичка" графина клавиатура която вече се вписва с дизайна, а и защото има безброй глезотийки (вкл/изкл през телефона, вкл/изкл и наблюдение през интернет.... карти за достъп...). Направих го в пълно съзнание, че е рисковано алармата да е в интернет.... и така нататък. В коридора и кухнята сложихме DG75, но още нямаме любимец за да споделя мнения. Прави ми впечатление обаче, че ако оставя отворен прозореца в кухнята датчика за любимци сработва.
Та това за алармите, СОТ-а обаче е друга тема, огледай се на коя фирма има най-много коли около теб и с тях сключи договор. Не забравяй, и че някой казват "СОТ-а е най-бързия начин да разбереш, че си ограбен". Не дръж пари и ценности, ако имаш монтирай си здрав сейф. По възможност дублирай трансмитера с телефонна линия или ГСМ.
Ronin - специалист
Lc100 има долу в дясно един джъмпер...15 кг....25 кг.....долу в ляво има пак един джъмпер пулс 1 пулс 2 пулс 3....на пулс 3 ...25 кг...и един червен тример пак горе ляво на максимално наляво.....трябва слон да мине през коридора ти да сработи......незнам с какви техници си имал вземане даване.....
По отношение на Lc 100 пира е ЧЕТВОРЕН пир елемент( пир елемента се прави в ЯПОНИЯ а преди в Германия) а не двоен...както..в DG75 . DG75 има два двойни пира които гледат единия напред другия надолу и на принципа И-НЕ елемнета(т.е и двата да са сработили) отчитат има ли движение....централата която ти предлагат не е Пс 1565 а е Пс 1616........1565 вече не се продава .......DSC 585 е класика и на нея можеш да закачиш каквато си искаш клавиатура без изключение....... има и тъчскреен клавиатури......по отношение на възможностите DSC миналата година спечелиха награда за иновативност в мрежовата сигорност за модула TL-150 и TL-250....които модули направиха революция в охраната и връзката през нет-а.....Централата EVO 48 ...е така наречения дигиплекс....аналог е на DSC 1864.....който е с доста повече неща.......ако досега си бил с 585....нямаш нужда от друго.........запази си я......по отношение на това кой сот....при DSC имаш позоново изпращане на информация....т.е номер на зона в аларма...номер на код с който се борави...номер на зона с неизправност....(скъсан кабел,срязан,окъсен)....и много други.....това по радио,телефон и gsm при 161 имаш аларма,възстановяване отваряне ,затваряне.....без повече подробности......ти си решаваш....DSC са малко по скъпи от парадокс....но има за какво.......и правиш грешка в сравненията на модулите от различни класове......като dg75 и Lc 100 .......аналога на DG75 при dsc е BRAVO 5 и струва над два пъти цената на DG75.... и е два пъти по добър....
Прочети форума там има много разяснение относно Парадокс DSC .......

Парадокс е low cost........т.е що годе ефективно и евтино гаражно изработено решение.....според мен е недопустимо парадокс да продават централи с правописни грешки по платката с изводите......ама ....това е парадокс прави се 100% в Китай от -до .............и не го сравнявай с DSC....който е 100% Канада.....
jdraganchev - специалист
Ronin написа:
Парадокс е low cost........т.е що годе ефективно и евтино гаражно изработено решение.....според мен е недопустимо парадокс да продават централи с правописни грешки по платката с изводите......ама ....това е парадокс прави се 100% в Китай от -до .............и не го сравнявай с DSC....който е 100% Канада.....
На моя Digiplex пише made in canada, както и на IP100 (internet modula). Факт е обаче, че платката дойде неработеща (или изгоря защото включих първо батерията а не захранването - четох по форуми за такъв проблем). Та бях много разочарован от факта.
Подчертавам, че към DSC-то аз нямах забележки, само жената, че от времето бялата плястмаса беше станала грозно жълта :-D
Nimi - специалист
Това имах в предвид :lol:

Винаги съм се чудил какво ги интерисува СОД-овете кой точно датчик се е задействал или кой потребител е включил или изключил алармата. Може би за да преценят дали да посетят обекта ?!
Малко измислена и леко съмнителна работа.

СОД-ове много... огледай и другите какво предлагат.
Не предполагах, че това е някаква болна тема, извинявам се за което. Явно и вас ви пере професионалната кретения, както навсякъде :) От цялата работа разбрах, че няма никакво значение каква ще ми е техниката, понеже критериите ви за сравнение са по-субективни и от моите.

@Nimi: Адемкото е с централа Vista 50P (траф, батерия и т.н.), кийпада е 6139, 2 Quest 2235 pet immune pir/microwawe датчика, 3 акустични сензора asc25r, 30 ватова двутонална сирена DSC. Имаше и 4 мука 940wh, но не помня дали не ги метнах някъде. Ето и малко стари снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Nimi - специалист
procopy написа:
п.с. продавам алармена система на Ademco, ако някой може да работи с нея. Не е подходяща за жилищни помещения, поради това, че е с микровълнови датчици, а сирената й е с размера на корабна.
Централата си е много хубава и ако не искаш да имаш фалшиви сработвания от котката използвай датчиците които са към нея.. микровълновите имам в предвид. Който ти е казал, че не стават за домашни условия е леко в заблуда :lol:

Ако все пак решиш да е продаваш дай актуални снимки е цена на ЛС.
lz1wvm - специалист
Тъй като стана въпрос за купуване и продаване.Търся да закупя ултразвукови датчици(4-5 броя).За предпочитане на Microsonik.Може и втора употреба.
Поздрави
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "DSC или Paradox" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: