• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
Да можеш,сериозна марка са!

Но ако беше изчел темата щеше да видиш това и сега имаш вече две мнения!
Милен написа:
Тези китайските с щепсел са ненадеждни и бързо се развалят особено електроните с многото програми. Вземи си тарифен часовник за електромер от този тип http://www.grasslin-controls.co.uk/_sa_ ... ml?page=89 който да ти управлява контактор 16А не разчитай на 16А които са написани на часовника. Таймера струва около 30лв и не може да се сравнява с щепселните. Слагаш си ги в едно малко табълце часовника и контактор за монтаж на шина например СТ 2Р 16А на Merlin Gerin. При мен такава комбинация работи вече 6 години без проблем и включва всеки ден.
boilermania99 - помощник
stefarata написа:
да попитам, това нещо http://www.tashev-galving.com/029+ELM+4 ... 0%BC%D0%B5 мога ли да го сложа в кутията с ключа за бойлер теси 2 квт. и да избегна използването на контактори и т.н. за използването на реле-време?
Е може и да може, но то е механично, и като спре тока - спира и то, и ти отиват настройките.
Линка който си дал, има и механични с батерия, което сигурно означава, че държат известно време и без ток, но сигурно не е много; механиката черпи повече от електрониката, на електронните таймери им дават ход на батерия 3-5 години.

Отделно, механичните имат само една програма (24 часа), и не можеш да направиш например през седмицата да се включва само нощем, а събота- неделя да имаш втора програма за включване и по някой час денем, (защото тогава консумацията е по- голяма).
brad4edat - специалист
Привет!
При мен таймера е електронен, ето този - Изображение
Издържа на батерия по 2месеца!!! без да си губи програмите, а се зарежда за около час, когато има напрежение към него.
Чрез него управлявам бобината на ето този контактор- Изображение
С контактора прекъсвам и пускам само и единствено фазата към бойлера! Нулата и третата заземяваща линия са си вързани директно към бойлера, без никакви прекъсвания! Инсталацията на бойлера не се пипа въобще, никакви термозащити и други чудесии не съм връзвал към обща управляваща верига. Прекъсвам и управлявам единствено входящата фаза, така дори да залепне контактора на бойлера ще му е все тая, понеже неговите ключове и защити си остават непокътнати и незайнтересувани от събитията по кабеляците преди неговия главен ел.вход.
На контактора съм разпределил фазата с две мостчета, за да не минава всичкия товар през една пластинка, като винаги при пускане и спиране на контактора само една от пластинките обира пешкира на искрата в тоя момент, просто няма как :) :partyman:
chano - специалист
тонито написа:
Здравейте.Искам да напрравя бойлера с таймер.Кога да се включва и изключва.как може да се реализира това?
Здравей,аз взех и по техните схеми стана идеално,не рискувай с 16 амперови таймери защото са слабички за бойлер 3000вата.Аз взех един такъв от практикер и като го отворих вътре жиците са за крушки,направо го изхвърлих,може да стане но за осветление или нещо такова.вземи си 30 ампера таймер или 16 ампера с 25 ампера контактор че да ти е спокойно.аз взех таймера с контактора защото го вградих в таблото на бойлера,сайта от където го взех е www.ikonomia.technohands.net. .между другото там попаднах на едни изчисления и да ти кажа са верни относно икономията.Хубав ден и успех с начинанието
Последна промяна от chano на вт юни 06, 2017 11:11 am, променено общо 1 път.
zz_stefanov - майстор
Има си таймери за DIN, направата на едно спретнато табло в коридора пред банята е най добрия вариант. Вътре да си има контактор, предпазитал , че и ДТЗ ако щете.
Тея преработки на таймер с контакт са паяшка работа. :)
lektora - специалист
Здравейте, искам да попитам ако има хора закупили бойлер с вграден програматор (таймер), без значение български или не, какви са впечатленията им. Работят ли добре ? Дефекти ?
lektora - специалист
Никой ли не си е купил такъв бойлер ? :?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "таймер за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: