• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Милен - майстор
Блокче разяждащ се цинк в неръздаем водосъдържател :? ще се опорочи като цяло идеята на неръждаемия водосъдържател да няма в него разни корозиращи мизерии и да е възможно най чист.
Предаването и аз го гледах моето обяснение е малко в друга посока - въпросната инсталация на операта е строена преди 50 години и тогава такъв е бил подхода - поцинковане, цинкови протектори и т.н. Ако сега я правиха едва ли щяха да приложат същия метод, просто щяха да сложат пластмасови тръби :lol:
joe007 - специалист
Милен написа:
Блокче разяждащ се цинк в неръздаем водосъдържател :? ще се опорочи като цяло идеята на неръждаемия водосъдържател да няма в него разни корозиращи мизерии и да е възможно най чист.
Предаването и аз го гледах моето обяснение е малко в друга посока - въпросната инсталация на операта е строена преди 50 години и тогава такъв е бил подхода - поцинковане, цинкови протектори и т.н. Ако сега я правиха едва ли щяха да приложат същия метод, просто щяха да сложат пластмасови тръби :lol:
Едва ли!!!! :-D
Има космическа разлика в топлопроводимоста на медта и пласмасата.Все пак идеята е да се охлади въздуха в тръбите.
Милен - майстор
Космическа е разликата и в цените на двата матрала :wink:
joe007 - специалист
Милен написа:
Космическа е разликата и в цените на двата матрала :wink:
Ами да вземат да правят и радиаторите от пласмаса че по евтино :wink:
Милен - майстор
Пластмаса едва ли, но ги правят от аламин за по евтино :lol: Производител на еди си какво, вина ги би предпочел да мине метър и да поевтини изделието си, разбира се при приемливо качество.
Здравейте майстори.искам да ви споделя,че имам неръждаем бойлер който аз лично съм правил от 1993г.и нагреватела му е от тогава,досега никакъв проблем.няма никакви парчетии цинк.магнезии и др .нагревателя ми е меден с голяма бронзова гайка.и като слушах колеги как се оплакват,и като чета тук,реших да го отворя ,без туй вече грееше по слабо,преполагах ,че е натрупал много котлен камък и кал.кал имаше много ,котлен камък,не чак толкова.поставих новия а стария го потопих в лимонена киселина на заранта светеше никакви язви.мисля че е бил направен както трябва от качествен материал. моля коментирайте,никакви изравнявания на потенциала ,никакви протектори и темподобни глупости.
и още..5 тактов ключ,на 1 ва степен последователно,,,,,,,,мост между казана и кожуха и от там в нулата ееееее?
Duke_BG - специалист
лелеее бях забравил че съм писал в тази тема но нека вкарам малко светлина в тунела :

под електро химична корозия се има пред вид корозия която възниква между метали с различен електронен потенциал потопени заедно в електролит и имащи електрическа връзка. Анодната зашита е от цинк не от магнезий, а цинка е анод (+) в цялата тая чорба и обикновено той корозира. за пример мога да ви дам обикновените батерии - Цинков корпус (-) с графитен електрод (+) и електролитна паста.. По същата причина на купето в автомобилите се свързва (-) на акумулатора за не се предизвиква изкуствено корозия на купето .
едновремешните "неръждаеми" нагреватели се правеха от месингови тръбички с хромирано покритие (поне такива бяха навремето когато крадяхме тръби за да играем на фунийки ) и такива са и на перла 05.
Имах пред вид да мери потенциалите към тръбите защото вече почти не са останали поцинковани водопроводи заровени в земята - подземните отдавна са изгнили и са заменени с PVC - т.е. онова заземяване вече го няма и е напълно вероятно да му се "пържи" нагревателя по някакви неведоми пътища на около 380 волта..
в случая неръждаем водосъдържател - меден нагревател е задължително да има и анодна защита за да привлича "заблудените" електрони.

а по въпроса за пералните и корозията - ами пералните са с вода само в работно положение и при това водата винаги е в движение, а електро корозията при бойлерите работи винаги когато бойлера е пълен с вода без значение дали е топла или студена .

ако някой не вярва на написаното да сложи в чаша с подсолена вода парченце мед и парченце цинк , да ги свърже с кабелче извън чашата и да я остави по-дълго време и после да пише, кое от двете се е разяло
Johny - майстор
Duke_BG - viewtopic.php?f=11&t=20983&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80
Duke_BG - специалист
Johny написа:
Duke_BG - viewtopic.php?f=11&t=20983&hilit=%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%BE%D0%B9%D0%BB%D0%B5%D1%80
Jony, съдейки по снимките които си дал твоят бойлер е от новите които явно са излекувани от тия проблеми може би питащият в тази тема притежава един т.н. "Хибриден" бойлер - със стария фланец, и с меден двусекционен нагревател. като гледам при теб всичко е неръждавейка така че не може да имаш притеснения.

само не ми стана ясно зщо не са направили тръбата за топлата вода до горе - тогава даже нямаше да имаш щастието да видиш колко е чист отвътре :)

но всичко това явно е направено със задната мисъл, че ако го направят като хората ще умрат от глад - имам пред вид, че едно време техниката се правеше да изкара минимум 10 години, а сега се прави да изкара макс 3 години или гаранционния срок на изделието ...
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "МИТ ли е или факт следният проблем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: