• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
alantion - специалист
rulom написа:
Гледам, че стигнахте до перални, та да си кажа и аз.Нищо не съсипва гумените "суединения" толкова качествено, колкото калгона, обаче па нема котлен камък :wink:
Във всеки прах от средна цена нагоре има по малко коцентрат, верно ли си мислите, че производителите на прахове ще оставят тия от калгон да завземат пазара.Просто при купуване на прах, трябва да се гледа отстрани за картинка със чист нагревател, това е гаранция, че в прахта има разтвор, който чисти котления камък от нагревателя и казана.

Това е самата истина.Ако никой не го знае от този пост ще го научи от мен . В праха за перални се поставя добавка (прахообразна) която омекотява водата първо и второ разтваря мазнините тотално. Аз си купувам периодично от нея от един цех който е на територията на бившето АТЗ-Стара Загора. В чували по 25 кг. Жена ми слага в пералнята ,когато пере мазните работни дрехи и за бяло пране. Аз си мия ръцете с него след като правя ремонт на колата-стават снежно бели. Разбрах че го поставят и в котлите на тецовете-против котлен камък. Преди работех в една мандра където в края на работния ден миеха мазния под с веро. Изсипваха по2 литра веро и пак не ставаше добре. Препоръчах го на шефа и само с една шепа пода скърцаше от обезмасляването. Ето че сега си отговорих на моя въпрос най-случайно-,защо нагревателите на пералните не набират котлен камък. Не бях се замислял преди тази дискусия. МИТЪТ Е РАЗБИТ-Както се казва.
alsted - майстор
Очаквай наемни убици :axe: :lol:
John - специалист
Ти извади истината на белият свят,и се видя голият и задник. :lol: :lol:
gorgidanchev - специалист
И аз да се включа...Калгон си имав ъв всеки от праховете...е освен ръчните.И да няма калгон все тая...Имах пералня AEG ...мен ме искара 12 години калгон не е видяла ...Аз я разглобих и исхвърлих.На реотана котлен камък не видях като в бойлерите.Нито по барабана.А тая пералня в Германия колко е работила хабер си нямям.Купих втора пак втора употреба...Изхвърлих я работеща...Разглобих я де.Не видях нищо от тия идиоти дето показват на рекламите.Имам нова но калгон никога...
gorgidanchev - специалист
Който се занимава с ремонт на перални и бойлери може да сравни. :idea:
zz_stefanov - майстор
Преди месец разглобявах 14 годишно Канди (ползвано във варна - със силно варовита вода), ми нямаше налепи. Освен заради химията в праховете, не виждам как при непрекъснатото движение ще се натрупа котлен камък. Правя сравнение с бойлерите работещи при тези условия - те си го трупат по нагревателя. Никога не съм сменял нагревател на пералня с натрупан котлен камък по него, а за налепи по казана и барабана въобще да не говорим.
petromaniq - специалист
А някой може ли да сметне колко нови перални може да си купи, ако икономиса от калгон ? :? :lol:
Osiris - специалист
http://pmitko.hit.bg/Magnolia.html

ей ви успешен заместител на калгона :wink:
lubomirlz - специалист
Май трябва да се прекърсти темата на пране и перилни препарати :-D
Между другото и аз не съм забелязвал на нашата пералня индезит доста дъртичка грам котлен камък, а водата е убийствено твърда и почти всяка година си вадя доста котлен камък от бойлера.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14

Тема "МИТ ли е или факт следният проблем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: