• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Gnus - специалист
Да споделя моя опит с елдом.
Поставих през 2006 в апартамента на тъста ми 80-литров, хоризонтален, не е от неръждавейка.
Гаранионно му смениха регулатора и обувки 1 или 2.
Извънгаранционно съм сменял термозащита, клапан и реотан. И кабелни обувки не помня колко.
Но на балона нищо му няма, т. е. не е протекъл.
Ползва се всеки ден.
При смяната на нагревателя почти нямаше за изгребване. Той е в Перник, където водата не е варовита, само по някоя песъчинка.
Дали съм доволен?
От една страна - бойлерът работи 10-та година.
От друга - не знам колко пари щеше да излезе, ако за всяка интервенция се викаше техник. Бойлерът не е само балон.
Така че съм малко със смесени чувства.
novgradski - специалист
Да споделя за липсващи (за сега 5-та година) проблеми на меден нагревател с неръждаем водосъдържател .Да не викам дявола, но откакто смених оригиналното поцинковано "калпаче с шпилка" на нагревателя с неръждаемо и неръждаема шпилка и (може би най -важното)- някой ме бе посъветвал да сложа плочка от Zn -взех около 10мм дебелина и голяма колкото човешка длан от стар електрод за галаванично поцинковане - и съм я сложил вътре...за сега държи.
Бойлера е включен само на 1-ва степен (двата нагревателя са последователно) и от друго копче го включвам и изключвам.
ktamen - специалист
Тази тема е чудесна илюстрация на тезата, че форумите са напълно безполезни.
Тук има чудесни и много полезни постове, ама те са така добре затрупани с други, откровено наивни и направо тъпи писания, че нуждаещият се от полезна информация, няма шанс да отсее плявата и да получи зрънцето полезна информация, от която се нуждае.
nikolov333 - майстор
Ааааа не така за форумите..може и да има някой глупости, но много хора намират отговорите на въпросите си тук.. Аз например не знаех, какво е ДТЗ и след 2 месеца четене във форума се оказа, че знам повече от продавачите в града ни.. :lol:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "МИТ ли е или факт следният проблем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: