Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, предстои ми смяна на ел.табло и ел.инсталация и се нуждая от съвет кое да купя: Moeller или Merlin Gerin?

Прикачен файл

PB260119.JPG
PB260119.JPG (226.53 KиБ) Видяна 9553 пъти
Милен - майстор
Които намериш на примоция :wink: и едните и другите са добри.

Имаше тема тука малко по надолу, където се предлагаха изделията на Moeller с 30% отстъпка от ценовата листа обявена на сайта им :shock:

Старото ти табло е направо уникално :shock:

Към избора си може да добавиш още и ABB, Siemens, Legrand, Schrack.
Бягаш надалече от Elmark, Chint, Delixi, Makel и други българо-турско-китайски недоразумения :lol:
Милен написа:
Които намериш на примоция :wink: и едните и другите са добри.

Имаше тема тука малко по надолу, където се предлагаха изделията на Moeller с 30% отстъпка от ценовата листа обявена на сайта им :shock:

Старото ти табло е направо уникално :shock:
Нали е страхотно? хиххи - Направо се плаша какво ме чака....kaбели стърчат отвякъде...
rendo - специалист
Колеги - не се доверявайте на стандартните автоматични бушони които слагат уж на добра воля от електрото долу в главното табло - на един обект без да исках дадох на късо отверка на 4кв кабел докато не се стопи отверката не спря късото и после дори и не изключи предпазителя в таблото

за това не жалете пари за хубави бушони - могат да ви спясят !
pavelari - майстор
Ами като ги мързи да се разкарват се научиха вместо предпазители да слагат разединители - вече 3-4 пъти се натъквам на това престъпно невежество, ще се случват и по-сериозни неща.. Аз съм за MOELLER! Merlin Gerin - дето от скоро пише Шнайдер на него - не е добър вариант /говоря за тези с оранжеваа ръкохватка/.
Милен - майстор
Да живее великия китайски народ http://www.tradekey.com/product_view/id/133809.htm


:shock: :shock:

Прикачен файл

Клипборд03.jpg
Клипборд03.jpg (42.34 KиБ) Видяна 9433 пъти

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Има подобни имитации на MG и с надпис multin9
Клипборд01.jpg (60.56 KиБ) Видяна 9441 пъти
Милен - майстор
pavelari написа:
Ами като ги мързи да се разкарват се научиха вместо предпазители да слагат разединители - вече 3-4 пъти се натъквам на това престъпно невежество, ще се случват и по-сериозни неща.. Аз съм за MOELLER! Merlin Gerin - дето от скоро пише Шнайдер на него - не е добър вариант /говоря за тези с оранжеваа ръкохватка/.
Аз ще се радвам ако ми сложат разеденител :) даже ще ги черпя. Така няма кой да ми ограничава мощноста която консумирам
pavelari - майстор
ОО мултин9 го имаше в практикер по 1.5 лв. - на колко ли излиза от завода?!? а колко е предпазител про тая цена... Серията е мулти9 и тази хватка ми е позната още от дете, когато имаше маратонки Recbok, Neki, Adibas и т.н. Сега има един прецедент Баумакс и Будмакс - там нещата се свеждат и до еднакви лога на фирмите.. Абе човек трее да гледа на 16, да чете между редовете и да си държи ръката на г..за, че да не стане сакатлък ...
Милен - майстор
Правят го за лев на килограм китайците :lol:

На Шнайдер е пълно с имитации и не специалист лесно може да се заблуди. Интересно на Chint и Елмарк някои изделия поразително съвпадат също с тези на Шнайдер, видима разлика само в надписите.
zmeios - специалист
Милен както обикновено е прав.

И двете изброени марки са топ клас, а към него може и Legrand и ABB да добавим. Няма грешка което и да се избере, само трябва цена да се смята. Някои (всъщност твърде много) търговци се оливат с надценката.

(Аз лично имам/ползвам Legrand, но не смятам че е драматично по-добре или по-зле от другите топ марки)

П.С. Ама верно, за старото ти табло, който го е правил, сто тояги на голо са малко. Все едно сме в Таджикистан :(

Тема "Moeller или Merlin Gerin ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: