Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
milev5 - специалист
Вторият анод е монтиран в горната част с болт отвън , който има пряк контакт с корпуса , а отвътре уплътнение , което влиза в отвора .
При затягане на болта уплътнението се разширява и затваря отвора .
Смяната си нямам и понятие как ще я извършите :?
Веднъж развит няма начин да бъде затегнат без да се направи отвор в горният капак .
Колко корозира не мога да ви кажа .
Въпросните бойлери с двоен анод се произвеждат от 6-7г , но за външният пазар основно .
Бяха хукнал да правят е бойлери с дистанционно , таман като бяха пуснали тези с електрониката , но май се отказаха , като ви чета проблемите май разбирам защо :-D :-D
Относно прегарянето на обувките , всичко е от лош контакт и калпави обувки .
Един съвет сменете всички кабели с 4кв меки кабели и ги натикайте в шлаух .
Преди да натикате обувките ги стиснете с клещите , за да имат по добър контакт .
Има 20А ключове ако ви се занимана поизджагаркайте корубата и монтирайте него .
И не си купувайте бойлери с електроника , били те и от 1000лв .
Има ли вода има ли електроника значи нещо не е наред :-D :-D
zz_stefanov - майстор
Аз си взех вече един от линията баланс с три години гаранция. Обяснението в магазина беше, че вътре е се същото (е разбира се със старите нагреватели) като цената е по ниска заради по късата гаранция. Така и не разбрах с колко анода е, предпочитам да е с един след като написаното по горе потвърди притесненията ми за втория анод :)
Монтирам го на село където съм само по празниците и гаранцията ще я ползвам само ако текне ( да отида с него да ми го сменят).
Тея сухите нагреватели не разбирам какво толкова ми ги хвалят, след като има и други поводи за отваряне на фланеца. Предполагам с тях обаче ще намалеят многото сработвания на ДТЗ :)
milev5 - специалист
Сухият нагревател е пълна глупост .
Почнаха да ги правят , за да не останат по назад .
Първи почнаха Tesy и след това Елдома .
Т'ва е нагревател натикан в още една тръба , пълна простотия .
zz_stefanov - майстор
Да де, топлообмена е по затруднен :)
съб дек 12, 2009 12:40 pmDMN написа:
Това представлява електронното табло.
моя бойлер е със същото табло и днес ми светна някаква защитата в жълтото квадратче -триъгълник на който в долния десен ъгъл имаше индикация 3,и болера не работеше,някой може ли да ме осветли какво означава тази индикация и защо бойлера не работи. :? :? :?
DMN - майстор
yoh4o написа:
някой може ли да ме осветли какво означава тази индикация и защо бойлера не работи.
Прикачен файл:
Индикатор.jpg
Прекъснат нагревател или нагорели и прекъснати проводници към него - все в тоя дух :) .
нед дек 09, 2018 1:32 pmDMN написа:
yoh4o написа:
някой може ли да ме осветли какво означава тази индикация и защо бойлера не работи.
Индикатор.jpg
Прекъснат нагревател или нагорели и прекъснати проводници към него - все в тоя дух :) .
Мерси за подробната информация колега,но интересно като го свързах директно с кабелче нагревателя заработи стопли ми водата,после свързах пак електрониката изчаках да се охлади водата достатъчно за да се включи бойлера сам и за мое учудване той си заработи нормално,но след един ден пак ми направи същия номер,дали имаш идея на какво може да се дължи.Направих замерване на съпротивлението на нагреватела и ми отчете 16,7ома,също така и напрежението между 0-лата на нагревателя и корпуса на бойлера и ми даде 7волта,дали става въпрос за избил нагревател и това да бърка електрониката или да търся причината в електрониката.Моля за мнение. :roll:
plamen6703 - майстор
Отвори бойлера и огледай нагревателя, може да се изненадаш като го видиш, че ще ти "изгори" джоба :-D
С какво замерваш съпротивлението, с камъни или с други подръчни средства, с измервателен уред се измерват различни физични величини :wink:
Успехи! :partyman:
DMN - майстор
При мен сега пробвах следното - откачих единия проводник от нагревателя, при включване на бойлера се чува как релето вътре включва и след секунда се чува как изключва, започва да се чува прекъснат звуков сигнал и се показва същата грешка - 3.
При теб чува ли се релето да щрака, когато включиш бойлера и ти даде грешката? А звуков сигнал?
:partyman:

Тема "Въпроси за анодна защита на бойлер с електронно упрвление." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: