Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
messershmit77 - специалист
здравейтевсички.Искам да питам за една прахосмукачка,та проблема , е че "хвърля " много искри при четките ,дали е изплющяло двигателчето ?
rulom - модератор
Ако няма мощност е ротора, иначе по-скоро четките или много разбити лагери заминават първи.Огледай хубаво смени четките и лагерите, ще излязат някъде около 10 лв. пък тогава ще си сигурен. Почисти с игличка между пластините на ротора нагара.
messershmit77 - специалист
Благодаря много,ще пробвам.
докера - специалист
Много зависи от марката на прахосмукачката , но все по-често срещам искрене от "слаби" четки , в смисъл че в сместа им има нещо , което искри при триете . Не са ронливи - издържат доста , но искрят и опушват леко колекторчето :wink:
Иначе не са проблем за двигателчето и не ядат ламелите .
messershmit77 - специалист
прахосмукачката е самсунг от 2003,днес ще я отварям да видя четки метки... :lol:
lubomirlz - специалист
Четките ще са, за толкова години определено ще са свършили. И направи процедурата за която спомена Рулом.
messershmit77 - специалист
не са четките,имат поне 3-4см.мисля,че е от лагерите,но... двигателчето е капсуловано ,ще играе флексът :-D
stefan_gb - специалист
lubomirlz написа:
Четките ще са, за толкова години определено ще са свършили. И направи процедурата за която спомена Рулом.
Годината не е показател дали са износени четките.
lubomirlz - специалист
Ясно ми е че не са показател, но прахосмукачката е уред който се ползва сравнително често и едни качествени четки е нормално да се поизносят за това време. Може и ротора да е тръгнал да си заминава.
messershmit77 - специалист
Здравейте,проблема е решен,благодаря за съветите. :)

Тема "Проблем с прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: