Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
patzi - помощник
Здравейте,имам идея да направя осветлението във входа да се включва с датчик за движение и фотореле.Но изникват няколко въпроса:
1.Може ли да се ползва старата инсталация като се изолират лихт бутоните и се подаде напрежение директно към осветителните тела?
2.Фоторелето едно ли да бъде или комплект с датчика за движение?
3.Какви да са датчиците -някой сайт да предложите (рещил съм да са с 300-360градусов диапазон.

Трябва да е бюджетно изпълнение но пък и работещо!
Благодаря за помощта!
EmoZ - специалист
patzi написа:
Здравейте,имам идея да направя осветлението във входа да се включва с датчик за движение и фотореле.Но изникват няколко въпроса:
1.Може ли да се ползва старата инсталация като се изолират лихт бутоните и се подаде напрежение директно към осветителните тела?
2.Фоторелето едно ли да бъде или комплект с датчика за движение?
3.Какви да са датчиците -някой сайт да предложите (рещил съм да са с 300-360градусов диапазон.

Трябва да е бюджетно изпълнение но пък и работещо!
Благодаря за помощта!
еми купи си за 12-15 кинта пир ключ, от тва по-бюджетно здраве му кажи, аааа ъъъ как да е 360 deg от тавана ли 'ше виси :)
Iliev Labs - специалист
Фоторелето го връзваш на мястото на бутоните.
Датчик за движение при всяка лампа.
И дискотеката е готова :-D
patzi - помощник
Така съм го замислил.На всеки етаж на тавана по един комбиниран датчик .За да хваща цялата площатка и стъбите май ще е нужно поне 300 градусов.Дайте някви предложения за модели. С едно общо фотореле и само датчици за движение по етажите няма ли да е по евтино.
Но не съм сигурен дали ще стане инсталацията.Малко е опоскано таблото където е било релето време.Доколкото съм запознат осветителните тела са на един отделен кръг от бутоните.
stefan_gb - специалист
Iliev Labs написа:
Фоторелето го връзваш на мястото на бутоните.
Датчик за движение при всяка лампа.
И дискотеката е готова :-D
И какво ще извършва Фоторелето на мястото на бутоните :-D
Iliev Labs - специалист
Който и да е от бутоните включва релето. За това ти казвам, да сложиш едно фото реле, на мястото на бутоните. Така когато се стъмни, ще е включено осветлението. После прекъсваш с датчика всяка лампа. Ще свети само тази, на която е задействан датчика.

Нашият вход е 7 етажа и плащаме 3 до 4 лева за осветление. Ако направя такава рационализация ще плащаме 70 стотинки на месец. Чак пък толкова икономий...
stefan_gb - специалист
Iliev Labs Колега не е нужно никакво фото реле :idea: обемните датчици си имат собствен контрол за тази работа.
Второ ако сложиш фотореле към бутоните се задължаваш да сложиш и стълбищен автомат иначе какво ще командваш с контакта на фоторелето...... и куде е далаверата ....
Iliev Labs - специалист
Предполагах че, вече си има изградена инсталация и ще я ТУНИНГОВА :-D
Я разкажи за тези датчици и дай некой линк, че ми стана интересно.
stefan_gb - специалист
http://www.tpetrov.com/img_full.php?img=LX118.jpg това е пир дачик с вградено фотореле , има много модели на сносна цена
Последна промяна от stefan_gb на пон фев 08, 2010 8:16 pm, променено общо 1 път.
patzi - помощник
stefan_gb написа:
http://www.tpetrov.com/img_full.php?img=LX118.jpg това е пир дачик с вградено фотореле , има много модели на сносна цена

Ето за това говоря.На всеки етаж по един такъв (само че за повече градуси).
Ще стане ли старата инсталация.Да подам 220в. на линията с осв. тела като преди тях вържа по един датчик,а ключовете да останат изолирани и безполезни.

Тема "Стълбищно осветление с "датчик за движение и фотореле&q" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: