Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
BAlexandrov - специалист
Взех си един уред за откриване на кабели и първите тестове са много добри :-D Днес дойде де...
Има режим за кабели под напрежение, за метал /или кабели без напрежение/ и за дърво /греди/. Доста чувствителен е учудващо за мен за китайска джаджа :)
Имате ли впечатления от други подобни и от техника на работа. Бях гледал едно филмче за търсене на греди, но не помня къде...
stefan_gb - специалист
Аиде сега и за греди :shock: еи много умни тия китаичета :-D

Иначе бих го пробвал как отчита прекъснал мостовак в мазилка 5 см.
John - специалист
Можеш ли да дадеш снимка,цена и т.н.?Бях виждал нещо подобно ,ама за 20 лв.не ми вдъхна доверие.
BAlexandrov - специалист
Има линк от китайчетата ...

Че е прекъснат кабела няма да хване, мисля че работи като отчита промените в капацитета на средата. Калибрираш на стената, където е равномерна и го придвижваш по нея. Там където има метал или ток или по-плътна среда /греда на тези американските къщи/ си хваща. Те са различни режими за тези трите...
ralev - специалист
Колега сподели, колко ти излезна с доставката и за колко веме пристигна ?
BAlexandrov - специалист
$19.50 е с доставката. Пристигна за около 3 седмици.
Милен - майстор
Кажи колко е чувствителен и прецизен. Може ли точно да определи обекта (кабела) А и не му вярвай особено при дупчене по стени
velsi - Почетен майстор
Милен написа:
... А и не му вярвай особено при дупчене по стени
Като гледам от кой сайт си го купил... изобщо не му вярвай! :)
BAlexandrov - специалист
Ами тествам още, в предвид произхода ме учуди че работи и затова се похвалих :lol: На мен именно за дупчене на стени ми трябва за къща, в която не знам инсталацията.
За кабели под напрежение е много чувствителен, за метал също доста. Тествах на гипсокартон и хваща отзад шините и кабелите. Пробвах и с кабел директно от 4-5 см без ток - ако е дебел кабела го хваща доста добре. Ще тествам тези дни на тухла...
vanko68 - специалист
Az имам подобен,взет е тук от магазин за 15 лв,май от метро беше. За цената си е просто перфектен. Улавя кабел под напрежение на 4-5 см В МАЗИЛКАТА, а ако се включи консуматор в кабела,и на доста повече. Помагал ми е при монтажа на климите. Имах Скил за 100 лв,но е по-голямо дърво.

Тема "Уред за откриване на кабели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: