Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stefan_gb - специалист
По въпрос номер 1 зависи от магнитопровода , различни типове са и се разглобяват по различен начин този примерно от снимката наи вероятно е с "Ш" образни ламели.. Тои се разглобява доста трудно особенно ако е лакиран, но започваш с изваждането на една ламела от едната страна после от другата и става. При пренавиване винаги се разглобява магнитопровода на трансформатора с изключения ако пренавиваш само вторична и то от малко навивки.
Изводите на бобините се изведат на изолиран елемент примерно клема или нещо от този род.

Покажи твоя какъв е и като ти казах да споделиш какво искаш да пренавиваш го направи.
skrijo - специалист
Как да пробвам дали трафа е вярно пренавит :?
Trifun - специалист
skrijo написа:
Как да пробвам дали трафа е вярно пренавит :?
След като го пренавиеш, слагаш магнитопровода по обратния начин, по който си го разглобил, включваш първичната намотка към мрежата и мериш с уред какво вади на вторичната. Уреда трябва да е на променливо напрежение.
Никога не включвай първичната намотка ако не е сложен магнитопровода !!!
skrijo - специалист
Например на първичната намотка между редовете лакира ли се или се слага оризова гартия :?
alsted - майстор
skrijo, земи прежали едно шише ракия, иди при некой бобиньор, кажи му, че е ного убав човек и искаш е така да го черпиш. След втората почни леко да му пускаш тия въпроси. Със сигурност ще имаш много повече полза от нащите задочни отговори :idea:
skrijo - специалист
alsted написа:
skrijo, земи прежали едно шише ракия, иди при некой бобиньор, кажи му, че е ного убав човек и искаш е така да го черпиш. След втората почни леко да му пускаш тия въпроси. Със сигурност ще имаш много повече полза от нащите задочни отговори :idea:
Аз питам по принцип как се пренавива и ако има някой , който е пренавивал да сподели :)
alsted - майстор
Искам/е всички/ да кажем, че само с наще изказвания нищо няма да направиш... ако изобщо имаш намерение да правиш "нещо". Няма да си първия, който само пита... вместо да вземе да търси, да чете... ако изобщо го интересува :veg:
moimoimoi - майстор
а ти по принцип искаш да пранавиеш нещо ли?
и аз ще се опитам да ти го обесня
1-махаш магнитопровода-ламелите,при повечето модели са Ш-образни и се вадят една по една
2-махаш изгорелите намотки-гледай да им преброиш точния брой и сечението
3 навиваш си новите намотки като между слоевете слагаш изолационен картон
4 слагаш пак магнетопровода като редиш ламелите както са били
5-извеждаш изводите на намотките с клеми
6-лакирваш целия трансформатор и го изчакваш да изсъхне,мериш намотките, ако всичко е наред включваш и пак мериш напреженията
това е накратко казано,а инъче има стотици формули с изчисления свързани с трансформаторите,има учебници по 200-300 страници -основи на електротехниката, електрически машини взимаш четеш и си ти :-D :?
това все едно да питаш как се шофира кола и ние да ти обесняваме,пък ти да разбереш

да не говорим че за да пренавиваш трансформатори и двигатели,освен знания,умения,опит ти трябват и много инструменти
valentino76bs - майстор
Да не отварям нова тема,някой да знае къде в Бг може да ми пренавият този високо честотен повишаваш траф.Тука където и да отида все мънкат единия проводник нямал, другия не знам си какво сложно било.Търсих в нета обаждах се на много фирми но без резултат ако знае някой със сигурност къде може да го пренавият готов съм чрез куриери да го пратя навсякъде.
Прикачен файл:
IMG0002A.jpg
hidrazin - майстор
Питай тук. Може пък и да те огрее.
http://viki-b.my.contact.bg/
:partyman:

Тема "Пренавиване на трансформатори >съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: