Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
big_death - специалист
А най-лесния начин е като се завърти самия двигател на 180 градуса :) . Между другото закарах на техник маторя, сряза две жички , размени им местата и те тва беше , за 1 мин работа който си я знае :) :partyman:
shotik - майстор
Изгледайте клипа за свързване на монофазен четков електромотор и обръщане на хода ,има и схеми ,както и обяснения,на руски език


https://www.youtube.com/watch?v=u9XelvynJlw
Последна промяна от shotik на нед ное 30, 2014 7:33 pm, променено общо 1 път.
alsted - майстор
Е що изобщо питà тук :?

Записвам те в черния списък, когато видя следващ път твое питане да го отминавам с "нисък полет" ... Колко време мислиш е коствало на fikata да те осветлява? :x За следващото ти питане си подготвям щампа: "оди на майстор!" :butthead:
puh4 - специалист
big_death написа:
Явно въпроса ми е за тук - може ли да обърнем посоката на този двигател, и ако може как ?
Премести единия захранващ който в момента е вързан с единия от изходите на кондезаторите.
big_death - специалист
Благодарности на fikata за помощта и изчерпателния отговор , макар и малко със закъснение за което се извинявам. Мисля че обяснението му ще помогне на други като мен . А колега alsted аз като гледам ТИ как си се засилил да ми разрешаваш въпроса направо ще зарева че ще ме отсвирваш :butthead:
gniav - напреднал
Но компресора ако върти на обратно няма да работи. Пластините (или клапаните) са направени да се отварят по определен на4ин в определен момент и положение на буталото.
kuger - майстор
gniav написа:
Но компресора ако върти на обратно няма да работи. Пластините (или клапаните) са направени да се отварят по определен на4ин в определен момент и положение на буталото.
Клапаните на компресор за въздух са пластинчати, управляват се от вакума и налягането. За тях няма значение на къде се върти вала. Не се управляват като при ДВГ.
alsted - майстор
big_death, аз самия отделих време да проумея кълбото от връзки. Когато тръгнах да пиша, видях поста на fikata. Ами беше толкова изчерпателен, че нямах какво да добавя.
fikata - майстор
alsted Благодаря !. Наистина трябваше ми известно време за разплитане на кълбото от връзки.
Стигнах до решение с размяната на местата на два конкретни проводника от снимките.Не съжалявам. Надявам се, че резултатът ще е от полза,ако не на конкретния питащ, то за следващите които ще зададат такъв въпрос.
Често се случват нещата тук така
Прочеш въпрос. Някой има нужда от отговор. Преценяваш,че въпросът му е в твоята компетеция и се стараеш да му отговориш по разбираем за него начин. Следва мълчание от питащия -нито съгласие,нито несъгласие. Той си бил камшика като си е пуснал постинга и не се интересува за отговора- независимо дали си е решил проблема или не.
Остава утехата ти, че отговорът ако е правилен ще послужи на някой следващ участник с такъв проблем

Казаното отлита, писаното остава.
Verba volant, scripta manent :-k

Тема "Може ли да се реверсира монофазен мотор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: