Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
rum_sz - специалист
Като дизайн много ми хареса.Но продавача ми каза че котлона работи само с тенджери и тигани който ги лови магнит.Стрували си цената и ще върши ли работа :)Алпакато не го лови магнита :?

Прикачен файл

5.jpg
5.jpg (61.89 KиБ) Видяна 9643 пъти
Justy - майстор
То си пише на кутията - индукционен. Работата му се основава на токовете на Фуко, които възникват в магнитно меки метали поставени в магнитно поле.
rum_sz - специалист
Ей да не вземат да ми треперят изкуствените зъби. :-D Това подлежили на ремонт при изгаряне.Защото отдолу под плочата видях доста дебел проводник.
georgebg - специалист
колкото по-дебел толкова по-трудно ще изгори :lol:
... това създава магнитно поле и кпд-то поне би трябвало да е добро ...
Mega - специалист
Имам индукционни котлони и сме супер доволен. Няма такова удоволствие. Бърза работа, мигновена реакция при смяна на мощността, минимални загуби! Не се колебайте, супер е!
stillwater - напреднал
Индукционните котлони работят и със съдове от алпака, стига да не са с двойно дъно с алуминий.
Токовете на Фуко възникват в ПРОВОДЯЩИ материали, поставени в променливо магнитно поле. Не е необходимо да са "магнитни".
Проблема е при медни и алуминиеви съдове, понеже тези метали са с много висока електропроводимост, поради което в тях не се отделя достатъчно топлина, и същевременно се претоварва котлона.
mirk - майстор
http://www.herd.josefscholz.de/Induktion/Induktion.html

Аз не бих си взел котлон бъкан с толкова електроника :?
ESPACE - майстор
mirk написа:
http://www.herd.josefscholz.de/Induktion/Induktion.html

Аз не бих си взел котлон бъкан с толкова електроника :?
По тази логика дай да не си вземаме и микровълнови печки с електронно управление. За нова пералня да не говорим.
освен всичко изброено до тук /без негативното мнение за електрониката/ще ти кажа само още че ще си го избиеш само за два месеца от икономията на ток :-D който не вярва да пробва :-D

забравих :cool: евтината алпака става няма проблем ,скъпата като Цептер не :) мисля че е свързано с процентното съдържание на никел/може и глупост да казвам/но е факт че евтинджоса става

Тема "Що за котлон е това" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: