• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolovvd - майстор
Има термо регулатори, които ползват интегрална схема-термометър (сензор). От сензора до електрониката отиват 3 жички, по които сензора се захранва и праща информация към РIC процесор, който от своя страна я обработва и извежда на индикацията. Кабела между сензора/сондата и управлението може да се удължава в разумни граници (5-10 метра), без това да наруши точността на измерваната температура. Това което съм ползвал и съм пускал като снимки във форума работи с точност 0.1 градуса, като може да се управлява хистерезиса от 0 до 5 градуса, т.е. при каква температура да включва и да изключва нагревателя, а при мен помпата на котела.
FM STEREO - специалист
grants написа:
Мен не ми трябва сонда от единия етаж до тавана , трябва ми сонда която е дълга метър метър и половина понеже в кутията , където оригинално седи терморегулатора и ключа сега е монтирано електронното управление на Натурела , аз просто съм си извел долу под бойлера негово старото и от него вече захранването отива към ключа долу от където се вкл и изкл бойлера на ток :) Незнам до колко се ориентирахте , но схемата е сложна само на обяснение , на живо e много по-елементарна.
С една дума няма място за терморегулатора и искаш да намериш такава с голяма дължина на тръбичката така,че да се монтира сондата на мястото и а самият терморегулатор да е отделно от бойлера. Може и да намериш такъв,но дали ще бъде с същите температурни граници не знам. Намери начин да си го монтираш под бойлера.
ddushi - напреднал
Здравейте, извинявам се, че пиша в темата на колегата. Предстои ми свързване на бойлер на вилата, инсталацията е двужилна 2х4 квадрата. Това което разбрах от темата е, че трябва да свържа фазата на клемата L, а нулата първо през заземяването и след това на клемата N. Въпроси те са: Трябва ли да сложа бойлерно табло или ключа на самия бойлер е достатъчен и позволява ли свързване на 4 квадрата или трябва да ползвам 2,5 квадрата. Относно бойлерното табло мисля, че прекъсва и фазата и нулата, а пишеше нулата да не бъде прекъсвана. Бойлера е Елдом 80 литра хоризонтален.
FM STEREO - специалист
При двужилен кабел от бойлерното табло до бойлерът,нулата не се прекъсва от бойлерното табло, от нея се пуска едно кабелче до бойлерното табло за да може глимката му да свети при включено положение, кабела 2х4мм2 влиза без проблем в бойлерното табло, прекъсва се само фазата, нулата се пуска директно, без да се прекъсва с оглед на това, че ако дефектира бойлерното (нагарянае и прекъсване) и ако нулата е пусната през него и точно на нея се случи да нагори, прекъсне, фазата през нагревателя излиза на корпус тъй като нула няма а корпусът на бойлерът е занулен, свързан с нулевият проводник и когато нулата е прекъснала фазата излиза на корпус, бойлерът не нагрява но е офазен и ако човек докосне корпусът му може да го убие токът, за да не става това нулата се свързва директно на бойлерът без да минава през бойлерното табло.
valentino76bs - майстор
Легранд 45 от вън,и шнайдер стават но като, че ли са едно ниво по надолу за в случая...
ddushi - напреднал
Така значи купувам ето това http://bg.elektromarket.eu/LEGRAND%20%D ... oduct22419 през него прекъсвам фазата и тя отива на клема L на бойлера. Нулата отива директно в бойлера и първо я вързвам на мястото за заземяване, след това без да прекъсвам кабела отива на клема N. От клема N пускам отделен кабел до бойлерното табло с цел да му свети копчето. И цялата тази операция е с цел нулевия проводник да не бъде прекъсван.
iliya_i - майстор
А окабеляването как е направено?
Тези 2х4 кв. мм директно до мястото на бойлера ли отиват или преди него са изведени някъде на друго място?
Бойлера в мокрото помещение ли е или в сухо?

Щото то по принцип е тъй, ама е и според "зависи".
ddushi - напреднал
iliya_i написа:
А окабеляването как е направено?
Тези 2х4 кв. мм директно до мястото на бойлера ли отиват или преди него са изведени някъде на друго място?
Бойлера в мокрото помещение ли е или в сухо?

Щото то по принцип е тъй, ама е и според "зависи".
Кабела е дръпнат от таблото с предпазителите от предпазител 25А. По този кабел се захранва единствено печка Елдом комбинирана на газ и ток с големина колкото на Раховец. Иначе бойлера ще седи в едно помещение с душа, но е отделен от него със стена и няма да има досег с вода, а само с пари евентуално.
iliya_i - майстор
ddushi написа:
Кабела е дръпнат от таблото с предпазителите от предпазител 25А. По този кабел се захранва единствено печка Елдом комбинирана на газ и ток с големина колкото на Раховец.
Не разбрах :?
а) кабела се прекъсва в разклонителна кутия, в която се разклонява към Раховеца и бойлера.
/в този случай бойлерното табло може да се монтира на мястото на разклонителната кутия или непосредствено под нея. Тогава важи свързването от предният Ви пост./
б) Кабела отива до контакта за Раховеца и от там се разклонява към бойлера. /бойлерното табло зад Раховеца е някак си неудобно/.
в) Кабела отива до бойлера и от там се разклонява за Раховеца. /В този случай бог да Ви е на помощ!/
ddushi - напреднал
Кабела от таблото отива в разклонителна кутия. Самата тя е още от соц времето вътре връзките са с винтове 5 мм цялата е бакелитова, имам в предвид, че няма начин връзката в нея да дава ядове. Всичко е стегнато доста здраво. Кабела е заложен от самото начало с цел да захранва печката и бойлера.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Свързване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: