Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kireto1 - специалист
Здравейте отново на всички
Искам да попитам пак нещо за моята аларма.Тя си ми звъни ,когато има задействие , на GSM-а ,аз не мога да приема сигнала и да ми се чуе сирената в телефона.
Когато се прибера на клавиатурата показва че има "неосъществена комуникация" която не се изчиства при следващо активиране на алармата.Така беше докато не ми падна акумулаторната батерия.
Сега като направя проверка на системата ми показва 1 .Това дали е че ми е слаб акумулатора ,и ако е това той може ли да се зарежда,там където зареждат акумулатори за коли?

Сега забелязах и още нещо.Когато алармата не е включена ,една от зоните ми свети постоянно.
Датчиците в стаите си реагират ( светват като махна ) но на клавиатурата никаква промяна ,свети постоянно.
Пробвах да я активирам ,издава един продължителен сигнал и не се включва.Къде да търся проблема???
Ronin - специалист
Здравей,за да ти изчисти неуспешната комуникация е необходимо алармата да ти изпрати някакъв сигнал,в момента в който ти звънне трябва да й отговориш с някой от следните бутони на телефона си 1,4,7,2,5,8,0,или *.
След това алармата ще ти пусне един продължителен сигнал като виене на сирена на линейка и всичко е ОК.
Ако имаш проблем с изпращането на DTMF -то проблема ти е в GSM апарата...опитай да задържиш * по дълго ..!
Тези модели имат железни телефонни комуникатори !Виждал съм такива пряко ударени от гръмотевица,липсваха куп елемента от платката,бяха се пръснали на парчета и въпреки всичко правеше опити да набира без линия!

По въпроса с проблема с акумулатора на комбинацията от * 2 ще ти светне някоя зона от 1 до 8 ....в зависимост от зоната се натиска друг бутон за уточняване на проблема

1 Проблем в системата

подпроблем 1 слаб акумулатор
2 проблем със сирена
3.проблем с принтер и т.н

2 Няма 220 волта
3. Липсава телефонна линия
4.Неуспешна комуникация
5.Късо съединение в зона при използване на двойни крайни съпротивления или проблем в пожарна зона
6.Тампер на зона при двойни крайни съпротивления
7.Слаба батерия на безжичен датчик или дистанционно
8.Неточен системен часовник

И много други...ама ме заболяха ръцете...

т.е Ако при звезда 2 ти светне зона 1 пак натискаш 1 и ако пак ти свети 1 значи слаб акумулатор
Акумулатора да го предадеш на вторични,няма оправия...само смяна

Ако ти свети постоянно отворена зона виж първо коя зона е,ако датчика ти е ПИР парадокс ,те понякога имат удивителното свойство да забиват при токов удар,пробваш изкл/вкл на захранването,ако е DSC вероятноста да е прецакан датчика е малко вероятна ,провери кабелите до него !

DSC Имат офис в Бургас и за отрицателно време ще ти оправят всичко ако им се обадиш !
zdravkich - специалист
Да попитам някой може ли да ми обясни как да вържа МУК-а към зоната на клавиатура PC1555RKZ? :? :? :?
zdravkich - специалист
Отговорът е в книгите :?
To install the keypad, open the keypad plastic by removing the
screw at the bottom of the unit. Locate the five terminals on the
keypad circuit board. Connect the four Keybus wires from the
control panel: the red wire to R, the black to B, the yellow to Y
and the green to G.
To connect the zone, run one wire to the Z terminal and the other
to B
. For powered devices, use red and black to supply power
to the device. Run the red wire to the R (positive) terminal and
the black wire to the B (negative) terminal.
kireto1 - специалист
Здравейте на всички
След 3 години вярна служба моята аларма пак се обади.Двете зони трета и четвърта светят постоянно на клавиатурата.
Като отида при датчиците те не реагират (не светва лампичката в датчика).Изключих алармата от бушона за да я рестартирам.
Акумулатора не го изключих защото е заминал отдавна.След като вдигнах бушона 3 и 4 зона не светеха( но и датчиците не реагираха)
,включих си алармата,изключих я ,всичко ОК.И след 2 минути пак светнаха зоните.Възможно ли е и трите датчика да са изгорели за 1 ден
Предварително благодаря
ArturDent - Почти Безобиден
Като за начало махни акумулатора изобщо
kireto1 - специалист
Акумулатора го махнах и проблема си остана. Започнах да разглобявам датчиците и видях че на единия ,
на който са свързани 3 червени кабела болтчето е разхлабено и не прави хубав контакт.
Затегнах го и проблема се реши. Сега искам да попитам нещо друго.
Мога ли към един от датчиците на тази аларма да свържа зумер. Когато алармата не е активна,
и лампата на датчика светне да се чува този зумер? И ако може къде да го свържа?

Прикачен файл

IMG_20150731_122428.jpg
IMG_20150731_122428.jpg (78.26 KиБ) Видяна 1178 пъти

Тема "Питане за аларма DSC 585" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: