• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mitcd - специалист
При производството на диоди е нужно да са с еднакъв интензитет и спектър.
Та в Китай или там където се появяват тия светодиоди . Се пробва как светят и при отклонение отиват брак.
Е брака не се изхвърля, а отива в запалки и други евтини джундурийки .
Има хитреци които изработват от отпадъци LED лампи . Верно евтини –ама накъде светят ???
Едни силно други слабо ,жълтеят ,синеят и др.
Диодите за осветление не са в тоя вид като в запалките и са от 1W нагоре с радиатор за охлаждане, имат си расейвател на светлината и т. н. И захранването не е с резистори а със стабилизатор на ток.
Моето мнение е , че точно светодиодите са осветлението на бъдещето.
Johny - майстор
На мене не ми трябват за осветление, а за красота и някакъв фон. Ще снимам за какво става въпрос, тъй като вече е готово.
Johny - майстор
Ето за това ставаше въпрос. Светодиодни лунички на 220V - 20 диода.

Прикачен файл

P8242102-2.jpg
P8242102-2.jpg (65.76 KиБ) Видяна 10328 пъти

Прикачен файл

P8242101-2.jpg
P8242101-2.jpg (48.18 KиБ) Видяна 10328 пъти

Прикачен файл

P8242104-2.jpg
P8242104-2.jpg (71.79 KиБ) Видяна 10328 пъти
onoff - напреднал
браво
добре се е получило
svetliopi44 - Чирак...
Johny
Дават ли някаква нормална осветеност и могат ли да се ползват за основно осветление ... мисля да използвам такива ,но от повечето който съм гледал по магазините не ми харесва осветеността която дават ... в стая около 13м2 ще сложа около 7-9 такива лунички ...
Johny - майстор
За креватна гимнастика стават, но да ти е достатъчно светло-не. Може би тези с повече диоди/моите са с 20бр./ или по-мощни ще са по-добре, но нямам преки впечатления. Помещението е 24м2 и съм монтирал 17 бр., но в моят случай служат само за красота. Класическите с халогенки повече биха свършили работа, ако искаш да е светло.
joton - напреднал
Здравейте колеги,
ще монтирам осветителна инсталация на всекидневна. Тавана е гипсокартон с изолация отдолу. Разстоянието е доста малко и съм се насочил къд LED луни смощни диоди 3х1 ват с топло бяла светлина и да са с цокъл MR16. Стаята е 17 кв/м. Предвидил съм 12 лунички и в средата на стаята има допълнително луминисцентно осветление 3 тръби по 35 вата.
Някои може ли да ми препоръча конкретен модел. Има голям избор и различни цени. Какво ще кажете за тези:
http://www.dianid.com/eshop/product/287 ... -3x1w.html
и
http://led.omega-light.com/Luni/luni.html
Вторите са два пъти по-скъпи но са с CREE диоди. Оправдана ли е двойната цена или и по-евтините вършат същата работа?
Предварително благодаря!
onoff - напреднал
Колега, диодните лунички като цяло са за красота, а не за основно осветление. Даже в част от въпроса си ти си си дал и отговора. Искам да се замислиш над въпроса за кръгла пура, става много красиво.
Поздрави.
ditronix - специалист
mitcd написа:
Та в Китай или там където се появяват тия светодиоди . Се пробва как светят и при отклонение отиват брак.
Е брака не се изхвърля, а отива в запалки и други евтини джундурийки .
Човече,нали се бъзикаш? Цялата китайска нация няма да стигне,само за да проверява светодиодите,които бълват фабриките им!Едните светели слабо,другите силно,някои жълтеели,други синеели....Ами един 5W LED естествено ще свети в пъти по-силно от един такъв изваден от запалка.Колкото до жълтеенето и синеенето-има си цветови градуси,на опаковките това е отбелязано.Топло-бяла или студена светлина.За предпочитане са 12V LED лампи,защото обикновено диодите в тях са захранени с инверторчета,което пък им осигурява нормален режим на работа.12 волтовите лампи си светват нормално още от 9-10V и нямат проблеми със захранване до около 14V.Захранването може да бъде и променливотоково,т.е. само траф. 220 волтовите лампи обикновено са с много светодиоди не за да се изчистят складовете от залежала продукция,а за да може лампата да излъчва в много широк ъгъл,а не като луничките-30-45 градуса.Естествено,при тези лампи се срещат два варианта-една или две групи светодиоди навързани последователно и захранени само през резистор и по-доброто-няколко групи,захранени през инвертор,който стабилизира тока през диодите.Вторите са по-добри и етествено,по-скъпи.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "LED лунички 12V или 220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: