• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velas - специалист
След малко преработка, ЛЕД-луните стават перфектни за основно осветление. Не излизат баснословно по-скъпо, в пъти по-икономични са, изглеждат и светят "модерно".
За справка: в банята (5м2) съм с 4х6W; в кухн.бокс (отворени 8м2) - 2х7W; трапезарска маса (отворени 5м2) - 2х7W); S-образен коридор (10м) - 5х6W.

В двете спални и всекидневната съм с енергоспестяващи за основно и ЛЕД за декоративно осветление. Причината е в спецификата на помещенията и търсения ефект.
dandan74 - специалист
дай снимки да видим де
vk - специалист
dandan74, направи ми впечатление , че в този сайт ebay.co.uk , продават и 100 ватови крушки обикновени, които са забранени за продан в ЕС, но без резба, с някакви крачета отстрани
Изображение

Иначе, за халогенните лампи - у нас ги има на 4.20 лв в магазин на "топливо" от най-големите 105 w ->135w, по-маломощните са по-евтини.
darken_nz - специалист
В БГ си има колкото искате. Поне аз в моя град мога да си намеря без проблем.
За ЕС не знам, но не може да няма начин.
velas - специалист
vk написа:
крушки обикновени с някакви крачета отстрани
Цокъла е тип "байонет" и не е за домашна употреба.
dandan74 написа:
дай снимки да видим де
Когато направя цялостното обзавеждане и когато някой се изкаже, че с ЛЕД не можело да се свети... :wink:
lov - майстор
leosat varna написа:
vk написа:
крушки обикновени с някакви крачета отстрани
Цокъла е тип "байонет" и не е за домашна употреба.

Тцъ.. тцъ... не позна по ингилизко това е официалния стандарт за осветителни крушки. Едисоновия цокъл е изключителна рядкост и трудно се намира даже.
velas - специалист
Айде бе!... Явно не си влизал в производствени цехове, машинарии, тунели и пр. съоръжения... Навсякъде се използват/ха/ крушки с цокъл "байонет".
Колко такива съм сменил...ти едва ли си виждал...още ми се намира някоя друга крушка.
Ей на и википедия е съгласна.
vk - специалист
Аз този цокъл, сега се сещам че го има по автомобилите - разни крушки са на този принцип(за стопове, габарити, мигачи).
Обаче за домашно осветление не съм ги виждал, а и не виждам фасунгите за такива крушки по магазините.
velas - специалист
Фасунките им са метални. Има ги из по-големите магазини, просто не си обръщал внимание.
soton - специалист
Нямах си друга работа и прочетох цялата тема,та ми направи впечатление че са изписани много странни мнения но никой не се е сетил да напише че отговора на първия въпрос е само един:по добре е 12 в.по две причини:

първо
трафа 220/12 в. е с кпд 98%,много рядко гори и пази хората

второ:
каквито и елементи да има наоколо те при ниско напрежение са по надеждни
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "LED лунички 12V или 220V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: