Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
8180 - майстор
Sof,
Хайде намали малко темпото и снижи тона, поне докато ти изтече Бан-а.

Тук нали уж ти питаш - що се опитваш да разгониш отговарящите.
Каква е идеята. :?
Моля,
todortv - майстор
Sof написа:
Хидразине мерси !

Гледам я тая схема и в другата тема дето си я сложил и там.

Мене ми е интересно дали новият ми мотор може да е прецакан-щото като го пусках в към платката (без турбината) и не можах дори с тиксо залепено на оста да видя дали има разлика в трите скорости-те се менят през 200 оборота.
Наистина е малка разликата в тия три скорости.
Без турбината няма да разбереш, че се променят . Вади уреда и мери!
Sof - специалист
8180 Човек, знам че съм наказан и трябва да не съм заядлив. Но кажи ми защо колегата дето се заяжда очевидно с мене го прави и каква му е идеята ?

Които иска да помогне -ми помага. Ето Хидразин слага схеми, други слагат теми и тнт.

Горе долу си изясних как работи тоя мотор.

Но някакси не мога да не се дразня когато -питам и някой ми казва ти си много тъп не питай ! Е какво е това ?

А тоя умния -нищо не помага, пък е много умен иначе.

Това ми прилича малко на провокация !!!
=============

Е това е добре казано !

Чест и почитания към ВСИЧКИ потребители!
ВЯРВАМ, че САМО ВИЕ можете да направите Форума едно добро место за дискусии на съмишленици !
hidrazin - майстор
Sof написа:
Но кажи ми защо колегата дето се заяжда очевидно с мене го прави и каква му е идеята ?
Които иска да помогне -ми помага. Ето Хидразин слага схеми, други слагат теми и тнт.
Горе долу си изясних как работи тоя мотор.
Кой е тоя човек?
Как работи мотора?
Ама едно е сигурно - дали са форомоядци другите участници тук :?: , не знам, но определено това табло ги раздразва. А дали това е така защото е по добро от техните или защото те самите не са вързвали и две жици на кръст, това също няма как да разберем.
================
Хидразин е пекан !
[-X Това с "вързването" на жици си го избий от главата. То си личи кой и колко жици е СВЪРЗВАЛ. Ама е видимо само за хората които са извървели пътя. Ето например тук от известно време се вихри един колега. За изминалите пътя е ясно че е балон с водород, хелий ... и други надути работи. :-D
И да ти споделя нещо. За да си добър(знаещ, можещ...) не е необходимо цял живот да "вързваш" жици. Те "вързвачите" в повечето случаи си остават такива до края. Професионалисти, но само монтажници. :?
А Хидразин е пекан - 1300 години България. Ма не е решил да те почва. :-D Може да е от сантименталност, може да е от умора, ама най-вече може да е от мързел. :cool:
:partyman:
P.S. Ей сега ме погнаха останалите!
P.S.2 Често прекаляваш в "оценките" към останалите.
P.S.3 Вързва се канап, домати, краставици, връзките на обувките...
8180 - майстор
hidrazin написа:
А Хидразин е пекан - 1300 години България. Ма не е решил да те почва. :-D Може да е от сантименталност, може да е от умора, ама най-вече може да е от мързел. :cool:
:partyman: .
Брях, много заразно стана в този Форум. Един да започне в 3л. ед. ч. и веднага се прихваща. :)

Sof,
Не "рипай", моля те, на всяко мнение/забележка/закачка - повечето може да са ти полезни, ако премислиш до утре. :prost:
Знаеш, че си ми симпатичен, но Правилата и духът на Форума са ми по-на сърце - разчитам на теб за последното.
hidrazin - майстор
8180 написа:
...Брях, много заразно стана в този Форум...
Бацилите и другите гадости не спят!!!
Снощи се събуждам и чувам - "Скръц, скръц, скръц ..." Цял час търся от какво е, пък то ръждата ядяла тръбите в банята. :-D
:partyman:
Sof - специалист
alsted написа:
SOF, колко пъти да ти препоръчвам да не се излагаш. В началото направо бях очарован от появяването ти (за АЕЦ ...). "И глупакът може да мине за мъдрец ако можеше да замълчи ..." Отговорно ще кажа: заради хора като теб - неусещащи важността да си затраят в определен момент поне, днес е компрометирано едно цяло поколение!!!

Ето това е човека !

Малко на провокация ми прилича - и това "компроментирано едно цяло поколение" -Е аз ли съм виновен че не са в ред младите и са материалисти и без ценности ???


Не може този колега мене да ме обвинява за това !

Все едно аз да обвиня всички Българи за проблема с АЕЦ !


Хидразине и тебе малко трудно те разбирам на моменти- веднъж си точен, после се злобиш ??? А де ?

============
Какво да разбера- еми разбах как работи мотора и как се управлява от всичко казано до тук.

===============

Прави ми впечатление че 8180 е по активен от както Тани е в "почивка" . :)
Sof,
Не "рипай", моля те, на всяко мнение/забележка/закачка - повечето може да са ти полезни, ако премислиш до утре. :prost:
Знаеш, че си ми симпатичен, но Правилата и духът на Форума са ми по-на сърце - разчитам на теб за последното.
Приемам забележката.
8180 - майстор
ОК!
Има сделка, ама дали Авторът на Темата е удовлетворен от раздумките ни.
Възможно, все се надява човекът да свършим с "шеги и закачки"
Все ми се иска Той да е главният в темите.
Здравейте.
Нов съм във форума и не много запознат с това за което искам да ви помоля за съвет!!!
Започвам с това което имам за проект.
Имам дърводелски струг
Luna Avant 320 Шведско производство 87 година.
Motor BEVI
Typ SEMf 80-4B
kW 0,55
r/m 1360
V 240; IP54; 50Hz ;A 4,03
Монофазен
Иска ми се да контролирам оборотите на мотора чрез (честотен преобразувател ) или каквотo ме посаветвате вие :) .
Стругът има 4 скорости съответно реголеруеми чрез смяна позицията на ремъка върхо ролките. Допускам възможноста, че е възможно да се регулира скороста на мотора посредством устройство което ще се прикрепи за корпуса на струга. Видях този модел, но ми се струва прекалено за моят струг. http://avtomatizacia.eu/product/60/vfd007el21a.html
Иска ми се да бъде по-малко на размер, с дисплай за конторoл над скороста или( мощноста) на мотора и да има по голям потенциометър за регулиране. Още по-добре ако може да има от 1 до 6 степени на регулиране например, стъпков или както там се казва.
Моделите по-дола са на стругове които имат такова регулиране на оборотите
-DB450V-Vario Bernardo
-HCL 1200 Bernardo
-Holzmann svarv D460FXL Vario
-Jet JWL-1221VS

- Не съм сигорен дали имат някаква разлика в моторите или само са различни на външен вид.
Молбата ми към вас е: като по-запознати и компетентни да ме насочите към правилното устройство и свързване към ел. Мотора. Кое ще ми свърши най добр-работа на цена до 200лв?
Благодаря .

Тема "Как се регулира скоростта на един правотоков ел.двигател?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: