Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ditronix - специалист
WURTH имат много добър електроизолационен лак във вид на спрей. Ползвам го в случаи като този-неколкократно пръскам върху поразеното място,изчаквам около половин час и пак,така няколко пъти. После според ситуацията може да се бандажира,а ако не е възможно-ползвам силикон. Досега проблеми не е имало. Ако жилата обаче са сериозно наранени,налага се замостване със спойка. Не мисля,че рязането и свързването с клеми ще реши проблемите-по-скоро може да ги задълбочи!
ArturDent - Почти Безобиден
skat написа:
..., купи едно шишенце епоксидна смола и ...
Това е! навремето с епоксидна смола правеха кабелните глави. Щом е било достатъчно надеждно за 20 kV, ще е на надеждно и за 220 V.
alsted - майстор
Само че епоксидната смола се разтича! То муфите пък ги заливахме с течен асфалт ... Та в този ред на мисли ... Body 930 :-D
fikata - майстор
alsted написа:
Само че епоксидната смола се разтича! То муфите пък ги заливахме с течен асфалт ... Та в този ред на мисли ... Body 930 :-D
Муфите с течен асфалт ги заливаха,когато кабелите бяха маслени, а черупките на муфите бяха чугунени. А кабелите бяха с външна насмолена асфалтова обвивка и с посипка от пясък.Явно никога не си теглил такъв кабел за полагане.
Епоксидната смола с твърдител беше широко разпространена както за възстановяване на изолацията на прекъснат кабел, така и за разделка на кабел н.н при свързване към табло или уредба н.н.. преди да започне да се прилага сухата разделка.
"Само че епоксидната смола се разтича" Разтича се,когато не знаеш как се работи с нея.
Затова в бранша си имаше и майстори "муфаджии".По късно всички електромонтажници станаха спецове по тази операция.

:-D
alsted - майстор
Боб ли хвърли та видя, че не съм го правил? Кога, къде и защо ... не съм уточнявал. Разбира се, че Н.Н. От къде ти чугунени муфи - етернитна тръба :wink: Как да се работи с епоксидна смола ... знам ли :? Понаправил съм няколко дузини бързоварчета с капачки от фулмастри :wink: По-добре обясни на човека как точно да го напри в случая с епоски смола, вместо да се дърляш с мен.
Между другото, ти наистина ли си взел на сериозно препоръката ми за Body 930 :roll:
П.П. Бих могъл да му предложа от това (безвъзмездно :wink: )
Прикачен файл:
Снимка-0707.JPG
Снимка-0707.JPG (78.07 KиБ) Видяна 1992 пъти
VLADO66 - майстор
Фъстъците за армировка ли се слагат :? :lol:

Тема "Уцелих кабели в стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: