Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
blv - специалист
Добре е че си имал ДТЗ, че имаче :shock: Аз съм за запоен мост без да ги прекъсваш, после бишоп изолирбанд, ако имаш някое парче гофрирана тръба, можеш да го сцепиш и да вкараш кабелите в него. Успех и се похвали на всички че имаш ДТЗ. :o
egx - специалист
Здравейте. Имам уцелен кабел на ДТЗ. Не е много наранена медта и мисля да му направя няколко намотки с по-тънка медна тел и да я запоя отгоре. Някакъв по-специален припой ще трябва ли ? Чист калай ще свърши ли работа ? До сега не съм я правил тази операция. За изолацията после - самовулканизиращ шлаух + Bishop 53 + 3M 1500 Temflex.

Прикачен файл

photo0130.jpg
boqn_zara - специалист
Да не си циганин та с калай ще запояваш :-D :-D :-D ...Взимаш тинол малко колофон и действаш.така трудно ще го запоиш трябва да го разцепиш жилото и тогава.Ако не стане помисли за спайк /заголване и наставяне на кабела/.
hidrazin - майстор
Там където имаш снаждане, заголване на кабел се слага разклонителна кутия. Такива свободни съчинения като изолиране дори и с Бишп и замазване не се правят. Като гледам е в мазилка?
:partyman:
egx - специалист
В мазилка е. Не искам да режа кабела и да го наставям, а да го възстановя. За това най-разумно ми се струва това решение. Не че изгарям от желание да правя нещо, което не съм правил до сега.За това имам нужда от вашата помощ и съвет, от хора правили го. Мерси.

С колофон се почиства медта преди да мина с поялника или бъркам ? Тоест да нанеса малко върху самия меден кабел и върху намодката от другия меден проводник. След това взимам с поялника от тинола и върху намодката.
http://kvazer.com/Flyus-i-kolofon/42856--20.html
skat - специалист
И аз си направих същия номер преди време. Пробивах с видия и тя залепна между фазата и нулата. Тихичко я измъкнах без да види жената, сложих едно найлонче и подмазах смело. И така от 10 години нямам проблеми. Ти си най - близо до кабела си, ако не виждаш остри медни стружки, счупване на жилата и ако си пробивал с видия, чиито краища не са остри като на свредлата, според мен го остави така. Жилата са се раздалечили чудесно. Аз бих вмъкнал PVC тръба, през която да минават маркучите на пералнята, и това е всичко, което бих направил за "аварията".
egx - специалист
Skat и това което казваш го мисля. Кабела пред малко го гледах и нараненото място е една драскотина на медта. Обаче се чудя дали не трябва да почистя кабела с нещо преди да го изолирам, че имаше влезла прах от мазилката ? Не разбирам хич иначе нямаше да питам.
fikata - майстор
egx написа:
Skat и това което казваш го мисля. Кабела пред малко го гледах и нараненото място е една драскотина на медта. Обаче се чудя дали не трябва да почистя кабела с нещо преди да го изолирам, че имаше влезла прах от мазилката ? Не разбирам хич иначе нямаше да питам.
Според това,което си видял - нищо му няма на медното жило. Изолирай смело и бързо забрави .
Ама преди това сложи нишан отвън на мястото .Ако един ден у следващото поколение някъде се яви прекъсване и има съмнение за там -да се ориентират бързо за проверка.
VLADO66 - майстор
fikata написа:
egx написа:
Skat и това което казваш го мисля. Кабела пред малко го гледах и нараненото място е една драскотина на медта. Обаче се чудя дали не трябва да почистя кабела с нещо преди да го изолирам, че имаше влезла прах от мазилката ? Не разбирам хич иначе нямаше да питам.
Според това,което си видял - нищо му няма на медното жило. Изолирай смело и бързо забрави .
Ама преди това сложи нишан отвън на мястото .Ако един ден у следващото поколение някъде се яви прекъсване и има съмнение за там -да се ориентират бързо за проверка.
Например мраморна плоча със златни букви. :-D
skat - специалист
Въздухът е достатъчно добър изолатор, прахът не пречи, майката му е да не влезе влага. Ако толкова те притеснява, купи едно шишенце епоксидна смола и запълни дупките по кабела, не го изолирай, да не приближиш жилата. Щом е само драскотина - затваряй и продължавай!
А, и сега се сетих: щом е сработвала ДТЗ-то, значи кабелите са си твои

Тема "Уцелих кабели в стената" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: