Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Ако някой може да ми каже и какви контактори да използвам :?
lyki - специалист
shibek написа:
Ако някой може да ми каже и какви контактори да използвам :?

За термо двойката не ти трябва контактор ,а контактен термометър.
Ако споделиш какво ще управлява тази термо двойка и с каква мощност може и да ти кажа какъв контактор е подхпдящ.
мощноста е със сигорност по-голяма от 4kw.Трябват ми за галванични вани в които ще има нагреватели и чрез термодвоиката да изключват.Поне така го искат.ако някой има схема на сварзване на контактор ще сам му много благодарен
hygro - майстор
shibek написа:
мощноста е със сигорност по-голяма от 4kw.Трябват ми за галванични вани в които ще има нагреватели и чрез термодвоиката да изключват.Поне така го искат.ако някой има схема на сварзване на контактор ще сам му много благодарен
Ето какво ти е нужно:
http://userpage.chemie.fu-berlin.de/~tl ... meter.html
Trifun - специалист
Контакторите са много и най-различни видове, но всеки контактор има следните неща :
1. Бобина - като И подадеш напрежение, контактора сработва и включва нормално отворените си контакти. Бобините са за различно напрежение - избери подходящият.
2. Магнитопровод, който играе ролята и на котва - към него механично са свързани контактите, които включват.
3. Контактна система - има силови и оперативни контакти. Силовите в повечето случаи са 3 на брой и са нормално отворени - т.е. като подадеш напрежение на бобината на контактора, те включват.
Оперативните могат да са нормално отворени и нормално затворени - през тях протича сравнително малък (оперативен) ток.
В твоя случай схемата на свързване би трябвало да е следната :
Фаза (от предпазител) - на единият край на термодвойката. Другият край на термодвойката - на бобината на контактора. Другият край на бобината - на нула.
А силовата верига : Фаза (от предпазител) - на силовите контакти на контактора. Другият край на силовите контакти - към нагревателите. Другият край на нагревателите - на нула.
На всеки контактор има написано колко ампера могат да протекат през силовите му контакти - т.е. ако нагревателите ти са с мощност 5-6 KW, примерно, ще ти трябва 30-40 амперов контактор.
Ако нещо не си разбрал - питай смело, не се притеснявай :)
Gogo55 - специалист
hygro написа:
shibek написа:
мощноста е със сигорност по-голяма от 4kw.Трябват ми за галванични вани в които ще има нагреватели и чрез термодвоиката да изключват.Поне така го искат.ако някой има схема на сварзване на контактор ще сам му много благодарен
Ето какво ти е нужно:
http://userpage.chemie.fu-berlin.de/~tl ... meter.html
с тези от линка навремето източногермански беха правех инкубатори,хубави са,но имат няколко недостатъка-пълни са с живак,лесно се чупят/ако са извън металния калъф/,големи са по обем,тежки са, и са слаби-мисля че бяха до 0,4А,при директно съврзване с контактора много бързо им изгаряха контактните пластинки.трябва да цъкат едно по малко реленце и то вече да включва сериозен контактор.
Мисля че с буфер и мосфет към термодвоиката ще е наи компактно и технически добре издържано-все пак сме в 21 век.
lyki - специалист
shibek написа:
мощноста е със сигорност по-голяма от 4kw.Трябват ми за галванични вани в които ще има нагреватели и чрез термодвоиката да изключват.Поне така го искат.ако някой има схема на сварзване на контактор ще сам му много благодарен
Така не ти трябва термо двойка ,а обикновен термо регулатор(може и от бойлер)термо двойката е съвсем различно нещо.
За 4 kw мощност на напрежение 220v те устройва 25А контактор.
докера - специалист
И внимавай с какво напрежение е бобината на контактора :wink: , щото има и 220V , и 380V .
благодаря на всички за съветите всичко е наред и работи перфектно :)
vk - специалист
Кое е правилното свързване ?
Отдалечения ключ се поставя на нулевия проводник или на фазовия проводник. Този ключ ще включва/прекъсва управляващата верига на комутатор.
Изображение

Тема "Помощ:Схема на свързване на контактор и термодвойка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: