Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mavryt4o - майстор
Имам следния компресор от фризер НЕ СЪМ много наясно със ел. инсталациите но може ли някои компетентен да ми каже как да го сваржа за ел мрежата и тои да проработи искам да го плзвам за помпене на гуми на кола нищто повече четох подобни теми но никои не пише нищо конкретно само догатки за свързване на пусково реле преди парвичната намотка и тн...

Прикачен файл

P9260002.JPG
това е модела чичко гугъл си мълчи
P9260002.JPG (72.04 KиБ) Видяна 16557 пъти

Прикачен файл

P9260007.JPG
P9260007.JPG (109.64 KиБ) Видяна 16557 пъти

Прикачен файл

P9260008.JPG
това са 3-те входа на кои е тази парвична намотка един господ знае
P9260008.JPG (87.36 KиБ) Видяна 16557 пъти
mavryt4o - майстор
един отговор няма все едно за космически кораб питах админа да закрие темата
petromaniq - специалист
Защо да ти я закрива? Намери си реле от хладилен компресор и си готов, а може и от темите акъл да вземеш.
batalski - специалист
трябва ти пусково реле и пусков и работен кондензатор
teoto - специалист
Мисля, че ти трябва и маслоуловител
velsi - Почетен майстор
Не ти трябва никакво реле. Трябва само да разбереш коя намотка е работна и коя пускова. Единия им край е общ. Свързваш общия край и работната намотка в един щепсел, а пусковата пак там, но през някакъв бутон. Натискаш бутона и като го държиш натиснат забождаш щепсела в контакта. Щом компресора завърти пускаш бутона и толкоз. При следващото пускане пак така. От това по-просто няма. Спецовете да кажат как се познава коя намотка каква е.
petromaniq - специалист
А защо ли на българина да не му е трудно ... и да се кефи да търси бутон и да държи щепсела, след като хората отдавна са измислили топлата вода и колелото, а толкова "изгорели" компресори има за скрап дето си вървят с релетата и един це-ка ключ или "калпазански' може да свърши работа - като прекъсвач???. Важното е да е по глупав, но труден начин избягващ "антибонашката" защита :lol:. По темата е писано във форума - как да се разбере пускова и работна намотка, но дали автора има интерес и възможност да експериментира? Добре е да има маслотделител, но не е задължително ако не се ползва за масово помпане на гуми.
mavryt4o - майстор
petromaniq написа:
А защо ли на българина да не му е трудно ... и да се кефи да търси бутон и да държи щепсела, след като хората отдавна са измислили топлата вода и колелото, а толкова "изгорели" компресори има за скрап дето си вървят с релетата и един це-ка ключ или "калпазански' може да свърши работа - като прекъсвач???. Важното е да е по глупав, но труден начин избягващ "антибонашката" защита :lol:. По темата е писано във форума - как да се разбере пускова и работна намотка, но дали автора има интерес и възможност да експериментира? Добре е да има маслотделител, но не е задължително ако не се ползва за масово помпане на гуми.
пусни ми линк ако я знаеш за тази тема която се разбира на кои кабел е пусковата намотка не я намерих другото горе долу стана ясно
daniench - напреднал
а бе момчета , един компресор е под 20 кинта електрически за кола....
ся то бива цигания,ама съм против.
ако трябва да си купиш кондензатора ,копчето,шланга за въздуха и тнт
все ми се струва че няма да си на печалба,па и външния вид и опасноста
от токов удар ,а кат ти изгори компресора ,ко ша правиш с нещата които ще ти останат неизползваеми?ще им вземеш нов компресор?
съжалявам ако тона ми е груб ,ама понякога стотинкаджйството не го одобрявам.......
a_nikolov - специалист
Колегата daniench е прав. Ако ще купуваш половината части по добре нещо готово и сигурно търси.
За моя компресор от хладилник ЗИЛ вложението ми беше 2 лева. Това е цената на накрайника за помпане на гуми и двете метални скоби за притягане на маркуча.
Всичко друго по него е от мазето - стар ключ за открита инсталация, маркуч от стара помпа, кабел от стар компютър и разбира се компресор от един стар хладилник ЗИЛ оставен до контейнера.
Успех в работат въпреки всичко

Тема "Въпрос за свързване на компесор от фризер към ел.мрежа.Как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: