Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Grost
По какъв начин се връзва PIR датчика. В кутийка има указания, но не пише на български и схемата е една малка , че нищо не се разбира.
Датчика е ES 34T
Отворих датчика , а отдолу има три кабела , които са надписани...
L N LS
Бихте ли ми помогнали със съвет , къде се включва фаза, нула , лампа....
Благодаря
Гост
както си ги подредил и ти фаза от ляво нули на захр. и на лампата и другия извод от лампата в дясно . емил
Grost
Не ми стана съвсем ясно. На този датчик му се подават фаза и нула за да работи ли? А после един кабел за да прекъсва фазата към лампата ? Така ли е ?
Можете ли да ми нарисувате една схема на свръзване? Благодаря

Anonymous написа:
както си ги подредил и ти фаза от ляво нули на захр. и на лампата и другия извод от лампата в дясно . емил
velsi - Почетен майстор
Много по-лесно щеше да стане, ако беше постнал въпросното описание и да ти го преведем, да видим какво пише и да ти кажем какво да направиш. Да има датчици, даже смея да твърдя, че повечето са такива, които се захранват директно от 220В, особено пък тези, които се продават за управление на лампи. Имат си вътре реле и на изхода му връзваш лампата
Гост
емил съм, на кабел Л е проводника фаза от контакта, на клема N връзваш нулите от контакта и единия краи на лампата и на клема LS ,другия краи на лампата. Изчакаи и друг да ти отговори, щото с толкова малко инфо което си подал на мен ми е трудно . Пиши за резултата ,за да може които чете след нас да ползва опитът които се натрупва. Не знам как се чертае тук. чао
Grost
Благодаря на всички...
Тези дни ще се опитам да го вържа този датчик , пък после ще ви кажа дали работи както трябва...
Grost
Датчика работи перфектно .
Начина на свързване е както го описаха по горе ...
Благодаря на всички още веднъж

Тема "По какъв начин се връзва PIR датчика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: