Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
миро8311 - специалист
Почнах да сменям нагревателя на боѝлер diplomat и видях ,че фланеца не може да се извади а си остава вътре в боѝлера което ми се вижда странно.НЯКОИ АКО Е СМЕНЯЛ ДА ПОМАГА.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
crez - майстор
Може,може, :lol: има само едно положение за изваждане и трябва да го налучкаш.
Ники274 - специалист
Ваденето е лесно,ама слагането е малко трудничко.Въпреки,че ако го плъзнеш както трябва става за секунди.
Та за ваденето,фланеца е елипсовиден и със завъртане в някоя посока ще го изкараш наполовина,но като почнеш да го накланяш нагревателя ще опре в стената.Напъваш малко повече колкото да изкривиш нагревателя(нали го сменяш,ко ти пука) и ще излезе лесно.
Виж когато слагаш новия е малко по трудно.Тук вече внимаваш с нагревателя,а и не само с него.Анодната предполагам ще е нова и тя малко ще ти пречи(обикновено като вадиш старата,от нея е останала една шпилка :lol: ) .Между другото си пази старите гумени и пластмасови уплътнения от нагревателя и анодната,че някой път новите не са одокомлпектовани както трябва и ще ги ползваш пак.Също така фланеца има едно гумено уплътнение,някой път излиза от профила или се размества ,трябва да се внимава да си е на мястото по цялата обиколка.
Надявам се да съм помогнал.
DMN - майстор
Наистина си е изпитание за нервната система това начинание, гледай като почнеш да го слагаш, да няма хора дразнители около теб :lol: има едно точно положение и завъртане в което влиза и излиза по-лесно, ама трябва да го уцели човек :)
fikata - майстор
Колега въоръжи се с повече търпение и с пространствено въображение от дескрептивна геометрия в темата елипсовидни сечения.
Водещата идея ти трябва да бъде,че водосъдържателят /казана/ е изработен първо и в него е вкаран нагревателя с фланеца,а не обратното
около готов фланец с нагревател да е изработен водосъдържателя/
:)
PCL82 - майстор
Ако си имал тенджера под налягане с елипсовиден капак, си припомни как се слага и вади капака. Завърташ на 90 градуса, спрямо постоянното положение и вадиш първо тесния ръб.
миро8311 - специалист
благодаря на всички мн.ми бяхте полезни.Как можи да ги направят така тези бойлери беше ми си пробила пръбичката в която се вкарват термо регулатора и термо защитата а бойлера ми е точно на две години как става тая работа :?
baretata_7_62 - специалист
Здравейте, искам да попитам, какви са шансовете да сложа на един 80литров 3кВ бойлер, 4 или 6 киловатов нагревател? Мнения, препоръки, теорий? :)
mirk - майстор
Ако имаш нагревател със такава мощност и стандартно присъединяване нямаш проблем.
Втори вариант заваряваш на фланеца тръба и си слагаш какъвто си искаш сух нагревател в нея на керамични носачи.
baretata_7_62 - специалист
Първия вариант по ми харесва, а притеснението ми идва от това, дали кабелите вътре в бойлера ще остискат, термостата дали трябва да се сменя, ключето на бойлера също. Притеснява ме това че както знаем, производителите покриват минимум изискванията за сечение на кабелите и почти няма запас или аванс и всичко е стого изчислено. И превишаването на мощността с 1кВ и повече неизменно ще даде отражение. Та дали трябва да се сменят и те, некви такива тънкости едно друго. И някой знае ли кой е най мощния нагревател за обемен бойлер за битови условия, каква е мощността му?

Тема "Смяна на нагревател на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: