Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Gogo55 - специалист
hermit написа:
Увъртане действително има.
Такаа,дойдохме си на думата.Би ли обяснил защо увърташ,манипулираш и прейначаваш мойто първо мнение в тази тема като му придаваш съвсем друг смисъл?
Между другото съвсем случаино сега видях какви глупости и спам си написъл и в друга тема за зареждане на акумолатори,където пак вадиш под вола теле,но си си направил труда да драснеш поне една елементарна схема :lol: която ми показа достатъчно колко са ти познанията и какъв голям си разбирач.
Мисля че ти отделих предостатъчно от времето си до сега.Ако обичаш следващия път когато решиш да си чешеш езика недеи да го правиш след мое мнение,като го прейначаваш и манипулираш така че да изглежда коренно различно ,а го прави по същество-ако съм в настроение може и да ти отговоря.
hermit - специалист
Гого55, първоначално написах отговор, съответстващ на тона ти. После обаче реших, че така този разговор няма да свърши никога и ще продължим задръстваме форума с разправии, които добиха личен характер и едва ли са интересни за другите участници.
Все пак, не мога да не кажа някои неща.

За акумулаторите съм драснал именно проста схема по две причини:
1. Защото тук не е място, където да показвам колко сложни схеми мога да измислям.
2. Предполагаше се, че схемата трябва да е достъпна за непрофесионалист. Да е схема, по която няма какво да се сбърка.

Мисля, че е редно обаче да поясниш кое намираш за "глупости и спам" в написаното от мен за акумулаторите. И съответно да се аргументираш.

Изобщо забелязвам, че по-скоро имаш склонност да го удряш на квалификации, отколкото да даваш сериозни аргументи.
ако съм в настроение може и да ти отговоря
Отговорите ти изобщо не са ми нужни. А форумът не е личен разговор между нас двамата. Просто друг е замисълът на форумите. Когато някой отговаря на някого, прави го не толкова заради този, на когото отговаря, а за да е полезен на всички, които четат форума. Да им даде някаква информация. Да помогне в търсенето на истината по даден въпрос.
Последна промяна от hermit на съб фев 10, 2007 9:46 pm, променено общо 2 пъти.
hermit - специалист
Брей, хайде да налея и аз масло в огъня. Я сметнете и загубите от излъчване на дължина на вълната 6000km, загубите от създадените звукови вълни и т.н. Като ще цепим микроватите, поне да е докрай
Точно подобни загуби имах предвид, когато казах: "Ако КПД на един нагревател не е 100%, кажи ми колко по десет на минус коя степен е относителният дял на тази подадена към нагревателя електрическа мощност, която не се превръща от него в топлина. И доколкото има такава, каква е нейната съдба - и не приключва ли жизнения си път пак като толина."
Въпросните излъчени вълни най-вероятно се поглъщат от средите, през които преминават и отново се превръщат в топлина.
Но това, дето писах, че КПД-то на нагревателите си е 100% беше по-скоро в областта на майтапа. Пък то се почна една... съдебно дело за обида и клевета...
hygro - майстор
mite написа:
Погледнете тук - http://www.pozitron.ru/
Не е луд, който яде зелника, а който му го дава :)

Между другото два от методите не са глупости:
  • №12 ще работи със всеки трифазен електромер, но новите имат висок клас на точност и приложението му се обезсмисля.

    №17 е много ефективен и позволява скатаването дори на 80% от потребляваната енергия, но може да се прилага само при старите механични електромери.
Antonini - специалист
Тава не е ли точно тази идея или близка до нея с промяната на честотата? http://www.pozitron.ru/vliyanie.htm#1
vpdyankov - помощник
Не помня точната цифра, завършил съм ВМЕИ преди 16години, но КПД на ел. нагревателя е около 20%. Топлината, която получаваме са всъщност топлинни загуби. Ако беше друго, т.е. ако КПД е 100%, излиза че климатиците имат КПД 200% до 600%. Това означава че перпетум мобиле е вече открит.
sstefanov - майстор
Най-големите (може би единствени) загуби са от съпротивлението на захранващите проводници и на други елементи (ако има ключове например) между електромера и нагревателя. Те също генерират топлина, но не там, където ни трябва (в нагревателя).
krasiorocknroll - специалист
Каквото и да свържеш,щом е след електромера няма полза :wink:

Тема "КОНСУМАЦИЯ НА ТОК ОТ МРЕЖАТА С 200 Hz ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: